Mecze Magdy Linette i Huberta Hurkacza w 1. rundzie Australian Open przełożono z powodu deszczu na wtorek. Organizatorzy wielkoszlemowego turnieju tenisowego w Melbourne odwołali wszystkie z zaplanowanych jeszcze na poniedziałek spotkań na niezadaszonych kortach.

Intensywne opady sprawiły, że już od ponad czterech godzin toczą się jedynie pojedynki na trzech zadaszonych obiektach kompleksu Melbourne Park.

Co jakiś czas podawano komunikaty o przesuwaniu możliwie najwcześniejszej pory wznowienia gry na pozostałych. Potem zaczęto dokonywać zmian w poniedziałkowym planie gry. Najpierw odwołano większą część spotkań, w tym Hurkacza z austriackim kwalifikantem Dennisem Novakiem. Chwilę później zaś poinformowano, że wszystkie mecze na odkrytych arenach zostały przełożone, a więc także Linette z Holenderką Arantxą Rus. Rywalizację zawieszono z powodu deszczu tuż przed tym, jak zawodniczki te miały wyjść na kort.

Nie podano jeszcze zaktualizowanego planu gry na wtorek. Tego dnia zgodnie z pierwotnym programem udział w turnieju rozpocząć powinna trzecia z polskich singlistów Iga Świątek.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Olejniczak przed Australian Open: W tenisie pań trudno cokolwiek typować