Sześć tygodni pauzować będzie z powodu kontuzji Artur Boruc - podaje BBC. Bramkarz Southampton i reprezentacji Polski doznał urazu ręki w niedzielnym meczu wyjazdowym 13. kolejki Premier League z Chelsea Londyn i musiał opuścić boisko w 58. minucie.

Boruc wpadł na słupek, próbując interweniować po strzale Senegalczyka Demby Ba. Gdy leżał na murawie, piłkę do siatki skierował Gary Cahill, wyrównując stan meczu na 1:1. Wcześniej - już w 1. minucie trafienie dla Southampton zanotował Jay Rodriguez.

Reprezentant Polski nie był w stanie kontynuować gry. Został zmieniony przez Paulo Gazzanigę. Chwilę po wejściu Argentyńczyka drugiego gola dla Chelsea zdobył John Terry. W 90. minucie wynik na 3:1 ustalił Ba.

Ekipa Boruca przegrała po raz trzeci w tym sezonie i spadła na siódme miejsce w tabeli. Chelsea jest druga - 27 punktów. O cztery więcej ma Arsenal, który w sobotę, po dwóch golach Walijczyka Aarona Ramseya i jednym Francuza Mathieu Flaminiego, pokonał na wyjeździe Cardiff City 3:0.