Reprezentacja Polski zremisowała 0:0 w towarzyskim meczu z Irlandią. Po przegranym w słabym stylu meczu ze Słowacją trener Adam Nawałka zdecydował się na aż 8 zmian w podstawowym składzie. Miejsca w pierwszej jedenastce utrzymali tylko Jakub Błaszczykowski, Waldemar Sobota i Robert Lewandowski.

Zobacz zapis relacji minuta po minucie!

Wśród ośmiu nowych zawodników powołanych na mecz z Irlandią w pierwszej jedenastce znalazł się jeden debiutant. Po raz pierwszy w koszulce z orzełkiem na piersi gra występujący w niemieckim VfL Bochum Piotr Ćwielong. Miejsce w składzie po porażce 0:2 ze Słowacją utrzymali jedynie Jakub Błaszczykowski, Waldemar Sobota i Robert Lewandowski. Dla snajpera Borussii Dortmund to 60. występ w reprezentacji. Dzięki temu został 30. członkiem Klubu Wybitnego Reprezentanta.

Artura Boruca zastąpił w bramce Wojciech Szczęsny. Linię obrony tworzyli od pierwszego gwizdka Piotr Celeban, Łukasz Szukała, Marcin Kowalczyk i Artur Marciniak. Pomoc obok Soboty, Ćwielonga i Błaszczykowskiego uzupełniali natomiast Krzysztof Mączyński i Michał Pazdan.

Nawałka przed meczem: Tym razem liczy się głównie wynik

Na wczorajszej konferencji prasowej selekcjoner podkreślał, że biało-czerwonym zależy na odbudowaniu zaufania kibiców. Entuzjazm, jaki pojawił się po wyborze Nawałki, po piątkowej porażce bardzo szybko minął. We Wrocławiu schodzących do szatni kibiców żegnały gwizdy i złośliwe okrzyki.

Trener podkreślał przed meczem z Irlandią, że ważny jest tym razem przede wszystkim wynik. Pracowaliśmy też dużo nad oczyszczeniem głów naszych piłkarzy, nad psychiką. Wiem, jakie jest zapotrzebowanie na dobry wynik, na zwycięstwo. My - piłkarze, sztab szkoleniowy tego też potrzebujemy - podkreślił selekcjoner.

Miał jednocześnie świadomość, że jego podopiecznych czeka trudny pojedynek. Ośmiu zawodników występuje w Premier League. Poza tym cztery dni temu wygrali w dobrym stylu z Łotwą 3:0, są więc na pewno w dobrych nastrojach - zaznaczył.

Bilans przemawiał za Polakami

Mecz w Poznaniu to 25. w historii pojedynek obu drużyn. Dotychczasowy bilans był korzystny dla biało-czerwonych. Polacy wygrali 10 razy, ośmiokrotnie zremisowali i doznali sześciu porażek. Bilans bramkowy to 40-27.

Po raz ostatni oba zespoły spotkały się w lutym tego roku w Dublinie. Irlandczycy wygrali wtedy 2:0.

(MRod)