Po ponad dwóch miesiącach wygrać w lidze angielskiej udało się piłkarzom Arsenalu Londyn. W poniedziałek "Kanonierzy" w derbowym meczu pokonali na wyjeździe West Ham United 3:1. Goście trzy bramki zdobyli w odstępie zaledwie dziewięciu minut.

"Młoty", które wciąż muszą sobie radzić bez kontuzjowanego Łukasza Fabiańskiego, prowadzenie objęły w 38. minucie. Na listę strzelców wpisał się Angelo Ogbonna.

Wydawało się, że gospodarze kontrolują wydarzenia na boisku. Arsenal pierwszy celny strzał oddał dopiero w 60. minucie, ale za to przyniósł gola. Składną akcję wykończył Gabriel Martinelli. Sześć minut później goście już prowadzili, a ładnym strzałem popisał się Nicolas Pepe.

Arsenal wyraźnie złapał wiatr w żagle. W 69. minucie kolejna ich akcja także skończyła się golem. Cieszył się z niego Pierre-Emerick Aubameyang.

Przełamanie złej passy

Poprzednie zwycięstwo "Kanonierzy" odnieśli 6 października, kiedy pokonali u siebie AFC Bournemouth 1:0. Od tamtego czasu zanotowali cztery remisy i trzy porażki. 29 listopada z posadą trenera pożegnał się Unai Emery i zespół objął jego asystent Fredrik Ljungberg.

Po 16 kolejkach Premier League w tabeli prowadzi Liverpool. "The Reds" o osiem punktów wyprzedzają Leicester City. Trzecie miejsce zajmuje broniący tytułu Manchester City, który do lidera ma 14 punktów straty. Arsenal jest dziewiąty, a West Ham 16.