Agnieszka Radwańska wygrała w ćwierćfinale turnieju w Auckland z Jeleną Wiesniną 6:3; 6:3. Kibice długo czekali na rozstrzygnięcie tego meczu - z powodu opadów deszczu spotkanie zostało przerwane.

Dla Agnieszki Radwańskiej mecz z Jeleną Wiesniną był kolejnym tenisowym spacerkiem - w obu setach przewaga Polki była doskonale widoczna, a Rosjance sił starczało tylko na 3 gemy. Po wygraniu pierwszej partii, przy stanie 2:1 dla Wiesniny, na korcie pojawiły się pierwsze krople deszczu i mecz musiał zostać przerwany.

Przymusowy odpoczynek nie speszył jednak naszej tenisistki. Po wznowieniu spotkania Radwańska potrzebowała już tylko kilkunastu minut, by rozprawić się z Rosjanką.

Kolejną przeciwniczką rozstawionej z jedynką Polki będzie lepsza z pary Hampton - Bartens.