Już w najbliższą niedzielę 13 października w Krakowie ruszy PZU Cracovia Półmaraton Królewski. Meta biegu to płyta główna hali Tauron Areny Kraków. Biegacze wyruszą z ul. Stanisława Lema.

Zawodnicy półmaratonu pobiegną trasą prowadzącą m.in. wśród zabytków Krakowa.

Zobacz trasę biegu:

PZU Cracovia Półmaraton Królewski wchodzi w skład projektu Korony Polskich Półmaratonów. Wraz z 18. PZU Cracovia Maraton i 13. PZU Biegiem Trzech Kopców tworzy również Królewską Triadę Biegową 2019.

Prezentacja trasy biegu na 5 km - Olimpijska 5-tka:

Pierwsza edycja imprezy odbyła się w 2014 roku. W 2018 roku do biegu zapisało się 8784 zawodników.

Atrakcje dla biegaczy i kibiców

Zdjęcia z biegu, konsultacje z trenerem personalnym, analiza składu masy ciała czy "Freeze Me" - to tylko niektóre atrakcje czekające na zawodników startujących w półmaratonie. 

Jedną z nich będą też bezpłatne zdjęcia w systemie Pic2Go. Każdy z biegaczy, po rejestracji na stronie, będzie mógł zamieścić pamiątkowe zdjęcia z półmaratonu na swoich kontach w mediach społecznościowych. Będzie można je publikować już po przekroczeniu mety.

Kolejną z atrakcji będzie "Freeze Me". To zintegrowany system 10 aparatów wykonujących jednocześnie 10 ujęć i natychmiast przetwarzających je w ruchome zdjęcie gif 3D. Można je udostępnić w mediach społecznościowych lub wydrukować w formie zdjęcia.