Jeśli planujecie zakup biletów na tymczasowym dworcu PKP w Zakopanem, to musicie przygotować się na utrudnienia. PKP Intercity zdecydowało o ich zamknięciu z powodu małego zainteresowania - podaje portal zakopane.naszemiasto.pl.

W czasie modernizacji głównego dworca kolejowego pod Giewontem kasy biletowe zostały otwarte na tymczasowym dworcu zlokalizowanym na Spyrkówce w kontenerze.

Od września jednak pociągi znów nie kursują na linii Zakopane - Kraków. Zamiast tego wprowadzona jest komunikacja zastępcza autobusowa.

Podróżni dotychczas mogli jednak nabyć bilety na połączenia dalekobieżne, które zakładały najpierw jazdę autobusem, a potem przesiadkę do pociągu.

Teraz kasy zlikwidowano, a pasażerom pozostały jedynie zakupy w internecie.

Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP PLK przekazała, że działalność kasy PKP Intercity na tymczasowej stacji Zakopane Spyrkówka została zawieszona w związku z brakiem zainteresowania podróżnych zakupem biletów.

Działalność kasy zostanie wznowiona w momencie uruchomienia połączeń kolejowych na sezon zimowy, czyli od 22 grudnia - informuje Dorota Szalacha.

Jak zaznaczyła, gdy pociągi wrócą na tory, znów będą dojeżdżały do stacji tymczasowej na Spyrkówce.

Po zimowych feriach połączenia kolejowe będą zawieszone

Jest to związane z trwającą od kilku lat modernizacją linii kolejowej Zakopane - Sucha Beskidzka.

Teraz prace remontowe prowadzone są na odcinku Biały Dunajec - Nowy Targ.

Modernizowane jest torowisko i perony na głównym dworcu w Zakopanem. Firma budowlana obniży poziom dotychczasowych torów o ok. 1 metra. Podróżnym będzie w przyszłości łatwiej wsiadać i wysiadać z wagonów kolejowych.