Na związany z Bożym Ciałem długi czerwcowy weekend rezerwacje turystyczne cieszą się sporym zainteresowaniem, choć popularność nie jest tak duża, jak przed pandemią covid. Wielu turystów plany wyjazdowe uzależnia od prognoz pogody – powiedział PAP Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej.

Na pewno zainteresowanie wypoczynkiem pod Tatrami na czerwcówkę nie jest tak duże, jak bywało przed pandemią covid. Po 2019 r. nastąpiło czytelne cięcie. Obecnie szybciej wypełniają się obiekty o wyższym standardzie i co za tym idzie droższe. W sobotę zajętych było około 60 proc. miejsc w hotelach. Zakładamy, że w kolejnych dniach hotele wypełnią się rezerwacjami, o ile dopiszą prognozy pogody - powiedział PAP Wagner.

Przedstawiciel branży turystycznej zapowiada, że obiekty które jeszcze się nie zapełniły, liczą na rezerwacje last minute, które będą wpływały w środę i w Boże Ciało, po zweryfikowaniu prognozy pogody.

Ceny w standardzie hotelowym w Zakopanem zaczynają się od 300 zł za pokój dwuosobowy.

Najazdu turystów spodziewają się także pienińscy flisacy, którzy organizują spływ przełomem Dunajca. Jak przekazał PAP szef flisaków, na przedłużony czerwcowy weekend są rezerwacje i zapytania od m.in. od grup zorganizowanych.