Ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego prowadzą poszukiwania w rejonie Sokolicy w Pieninach, gdzie pracownik Pienińskiego Parku Narodowego odnalazł porzucony plecak i ubranie. Nie ma zgłoszenia o zaginionej osobie w tym rejonie, jednak ratownicy proszą o pomoc każdego, kto może mieć jakieś informacje na temat znalezionych przedmiotów.

Ratownicy podkreślają, że Sokolica często wybierana jest jako miejsce targnięcia się na własne życie, stąd bardzo poważne potraktowanie sygnału o odnalezieniu plecaka i ubrań. 

Ten sygnał był tym bardziej niepokojący, że rzeczy te zostały znalezione w rejonie szczytu Sokolicy, która niemal pionowa ścianą spada ponad 300 metrów do Dunajca. Na miejsce wyruszyło ośmiu ratowników, którzy do wieczora przeszukiwać będą ten rejon. 

GOPR-owcy sądzą jednak, że rzeczy mogły zostać po prostu zgubione, skradzione lub porzucone. Proszą więc o kontakt każdego, kto ma jakakolwiek wiedzę na ich temat i wie skąd się tam wzięły. 

Jeśli ktoś w Twojej rodzinie krzywdzi Cię - bije lub obraża - zadzwoń. Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” działa przez całą dobę.
Infolinia 800 12 00 02
[WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIESZ TUTAJ

***
Nachodzą cię myśli samobójcze? Wydaje Ci się, że znajdujesz się w sytuacji bez wyjścia? Pamiętaj, że są osoby, które chcą i mogą Ci pomóc. Dyżurują telefonicznie lub on-line:
116 123 - kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych
116 111 - telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
800 121212 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

W sytuacji zagrożenia życia dzwoń pod numer 112 albo jedź na izbę przyjęć najbliższego szpitala psychiatrycznego.
[WIĘCEJ INFORMACJI TUTAJ]