RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wrocław nie strzela. Zakaz fajerwerków w całym mieście

Piątek, 23 stycznia (09:42)

Wrocławscy radni przegłosowali całoroczny zakaz używania fajerwerków na terenie miasta. Nowe przepisy mają objąć zarówno przestrzeń publiczną, jak i w określonych przypadkach – prywatne nieruchomości. Decyzja czeka jeszcze na zatwierdzenie przez nadzór wojewody.

  • Najnowsze informacje z kraju i ze świata na rmf24.pl.

Podczas czwartkowej sesji rady miasta Wrocławia zapadła decyzja o wprowadzeniu całorocznego zakazu używania fajerwerków. Za przyjęciem uchwały głosowało 27 radnych, 8 było przeciw. 

Zakaz obejmie nie tylko miejsca publiczne, ale również – w określonych sytuacjach – prywatne posesje.

Projekt uchwały został złożony przez radnych Lewicy. Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk zaznaczył, że decyzja jest konsekwencją dotychczasowej polityki miasta.

Od lat przed każdą nocą sylwestrową apelowaliśmy o nieużywanie fajerwerków z myślą o ludziach i zwierzętach. Dla wielu seniorów, dzieci, osób chorych czy wrażliwych na hałas huk fajerwerków to nie radość, a stres, lęk i realne cierpienie – mówił Sutryk.

Podstawą prawną do wprowadzenia zakazu są przepisy ustawy o samorządzie gminnym, które pozwalają gminom wydawać przepisy porządkowe w celu ochrony życia, zdrowia i bezpieczeństwa mieszkańców. 

Nowe regulacje wejdą w życie po pozytywnej weryfikacji przez nadzór wojewody.

Źródło: RMF24
Tagi: fajerwerki

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: