Przy wrocławskim ratuszu wysypano ponad sto ton piasku - to jeden z elementów rozpoczętego w piątek Jarmarku Świętojańskiego. W wydarzeniu uczestniczy kilkudziesięciu wystawców prezentujących wyroby rękodzielnicze i różnorodne potrawy.

To jest święto wiosny, święto lata, wszystkich wystawców i turystów, którzy przyjdą na wrocławski Rynek coś kupić, zobaczyć i poleżeć na tych pięknych plażach. W tym roku wysypaliśmy ponad 100 ton piasku, więc jest tego dużo. Są leżaki, kwiaty, rośliny. To wszystko nas będzie tutaj otaczać - mówi Mariusz Gurgul, organizator Jarmarku Świętojańskiego we Wrocławiu.

Co można kupić na Jarmarku Świętojańskim?

Jak dodaje, "u wystawców można kupić w zasadzie wszystko".

Poczynając od rękodzieła, a kończąc na bardzo dobrym jedzeniu, napojach, ciekawych smakołykach, słodkościach i zabawkach dla dzieci - wymienia Mariusz Gurgul.

Cytat

My mamy tureckie słodycze, bardzo słodkie, bardzo dobre - takie jak chałwa, baklawa, mamy rachatłukum. To taka masa nugatowa z różnym nadzieniem, np. z orzechów laskowych, nadzienie czekoladowe. Są w różnych panierkach - jest obtoczona w pistacjach, w kakao
- mówi Klaudia Szyszka reporterowi RMF FM, Pawłowi Pyclikowi.

Jarmark potrwa do 27 czerwca. Będzie czynny codziennie od godziny 10. W tym roku nowością jest, to że część produktów, które będą na nim prezentowane można kupić przez internet.

Opracowanie: