Ponad trzy promile w organizmie miał 30-latek, który opiekował się dwójką dzieci w wieku 5 i 8 lat w Karczewie na Mazowszu. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Policyjna interwencja miała miejsce w środę po zgłoszeniu, które wpłynęło na numer 112. Natychmiast pod wskazany adres udali się funkcjonariusze z karczewskiego komisariatu.

Na miejscu policjanci zastali kompletnie pijanego 30-latka i dwójkę dzieci w wieku 5 i 8 lat, które były pod jego opieką. Jak się okazało, miał ponad 3 promile alkoholu.

Mundurowi przekazali dzieci przybyłej na miejsce matce, a ich ojca zatrzymali i doprowadzili do otwockiej komendy.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut narażenia dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Sprawą zajmie się sąd, który dokładnie sprawdzi sytuację rodzinną dzieci, co może się łączyć z ograniczeniem władzy rodzicielskiej. Odrębny wniosek trafi też do komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, gdyż zaniedbanie, którego dopuścił się 30-latek, może świadczyć o jego uzależnieniu od alkoholu.

Policjanci apelują, by w takich przypadkach, gdzie życie lub zdrowie dzieci jest narażone, natychmiast dzwonić pod numer alarmowy 112.