Punkt szczepień powszechnych przeciw Covid-19 w Ergo Arenie kończy działalność. W hali na granicy Gdańska i Sopotu przez 11 miesięcy działał jeden z największych takich punktów w naszym regionie.

Jak informuje reporterka RMF MAXXX, Sylwia Kwiatkowska-Łaźniak, środa 30 marca 2022 roku, to ostatni dzień działalności punktu szczepień w hali widowiskowo-sportowej na granicy Gdańska i Sopotu.

Powód zamknięcia to spadek osób zainteresowanych szczepieniami przeciw Covid-19 w tym miejscu. Przez blisko rok podano tu 113 tysięcy dawek szczepionek informują Szpitale Pomorskie, które były operatorem punktu.

Szczepienia można było wykonać sześć dni w tygodniu, także bez wcześniejszej rejestracji, dziennie na zastrzyk przeciw Covid-19 zgłaszało się tu nawet dwa tysiące osób.

Personel z punktu szczepień w Ergo Arenie zostanie przeniesiony do szpitala w Gdyni Redłowie, w którym teraz będzie można zaszczepić się od poniedziałku do soboty. Działa także punkt szczepień w Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych w Gdańsku.