Po raz piąty Filharmonia w Szczecinie ogłasza konkurs na Szkolne Strefy Harmonii. Organizatorzy czekają na pomysły na stworzenie w szkole miejsca pełnego ciszy, relaksu i dobrych dźwięków. Najciekawsze koncepcje doczekają się realizacji.

Szkolna Strefa Harmonii może powstać w każdym budynku. Jest to miejsce, w którym można schronić się od hałasu, znaleźć ciszę, odpoczynek, czy piękną muzykę. W ramach kampanii edukacyjnej Słyszę Dobre Dźwięki w naszym województwie powstało już kilka Stref Harmonii, a uczniowie tych szkół mogą odpocząć od zgiełku panującego w korytarzach - mówi Katarzyna Plater-Zyberk, rzecznik Filharmonii w Szczecinie.

Spośród nadesłanych do połowy maja prac jury wybierze zwycięską koncepcję nowej Strefy Harmonii, a także zwycięską koncepcję ulepszonej Strefy Harmonii. Ich autorom pomożemy w budowaniu oraz przearanżowaniu Szkolnych Stref Harmonii i wyposażeniu ich w sprzęt meblowy - informują pomysłodawcy akcji.

Przewidziana jest także nagroda specjalna za pomysł na "Dobry dzwonek", czyli dzwonek szkolny, który nie podnosi poziomu stresu, nie jest głośny i sprawia, że z przyjemnością wracamy na lekcje.