Sosnowiecki sąd aresztował na trzy miesiące 32-latka podejrzanego o zabicie własnych rodziców. Ciała obojga ofiar znaleziono w miniony weekend w jednym z domów w Sosnowcu.

Ciała 66-latka i 67-latki znaleziono w niedzielę w domu jednorodzinnym przy ul. Wapiennej. Syna ofiar zatrzymano tego samego dnia w Warszawie. 

Śledczy ustalili, że planował ucieczkę z kraju. W poniedziałek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut podwójnego zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Grozi mu kara dożywocia.

Przeprowadzono ekperyment procesowy. Śledczy zabezpieczyli narzędzie zbrodni

W poniedziałek w miejscu zabójstwa przeprowadzono eksperyment procesowy z udziałem 32-latka. Śledczy zabezpieczyli nóż - przypuszczalne narzędzie zbrodni, które teraz zbadają biegli. 

Dziś rano w Zakładzie Medycyny Sądowej w Katowicach rozpoczęła się sekcja zwłok ofiar.

32-latek nie był w przeszłości karany

Jak informowała sosnowiecka komenda, podejrzany w tej sprawie mężczyzna nie był w przeszłości karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, w domu przy ul. Wapiennej policja nie podejmowała interwencji związanych z przemocą domową, nikt nie zgłaszał też innych interwencji związanych z zagrożeniem dla życia lub zdrowia ze strony 32-latka.