W Rzeszowie przebudowane będzie jedno z najbardziej obciążonych ruchem skrzyżowań - ulicy Kwiatkowskiego i alei Powstańców Warszawy. Zamiast sygnalizacji powstanie rondo i wiadukt. Wkrótce ogłoszony zostanie przetarg na wykonanie projektu tej inwestycji.

Jak podkreślił prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, samorząd przygotowując przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej opierał się na analizach wykonanych przez naukowców z Politechniki Rzeszowskiej oraz na danych zebranych przez pracowników Miejskiego Zarządu Dróg.

Na skrzyżowaniu powstanie rondo

Na tej podstawie przygotowane zostały założenia przetargu, który zostanie ogłoszony w ciągu kilku najbliższych dni - dodał.

Firma, która zostanie wybrana w przetargu opracuje dokumentację projektową przebudowy skrzyżowania. Zgodnie z założeniami wybudowane ma zostać rondo. Częścią tej inwestycji ma być także budowa nad rondem wiaduktu na al. Powstańców Warszawy, na kierunku wschód-zachód.

Kiedy powstanie projekt?

Jak podał rzeszowski magistrat, z analiz wynika, że zastosowanie takich rozwiązań poprawi płynność ruchu na skrzyżowaniu i pomoże rozwiązać problemy komunikacyjne na ul. Kwiatkowskiego. Projekt ma być gotowy jesienią przyszłego roku.

Przebudowa skrzyżowania ul. Kwiatkowskiego z al. Powstańców Warszawy będzie pierwszym etapem wdrażania nowych rozwiązań, które usprawnić mają skomunikowanie osiedli Drabinianka i Budziwój z rzeszowskim śródmieściem. Drugim będzie przebudowa ulicy Kwiatkowskiego.