Do Sądu Okręgowego w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie skarżonemu o podpalenie przyczepy kempingowej, w której znajdowała się kobieta. Proces w sprawie próby zabójstwa rozpocznie się 15 grudnia - poinformował rzecznik sądu Adam Barczak.

Jak podał w komunikacie sędzia Barczak, Prokuratura Okręgowa w Olsztynie 31 sierpnia skierowała do Sądu Okręgowego w Olsztynie akt oskarżenia przeciwko Cezarowi G. oskarżonemu o próbę zabójstwa kobiety.

Prokuratura ustaliła, że 5 sierpnia 2021 roku przy ul. Poprzecznej w Olsztynie Cezary G. wraz z kilkoma znajomymi pili alkohol. W pewnym momencie pomiędzy oskarżonym a kobietą doszło do kłótni.

Gdy w godzinach wieczornych pokrzywdzona poszła spać do swojej przyczepy kempingowej, Cezary G. miał wówczas podłożyć pod podłogą przyczepy worek z brykietem, a następnie go zapalić. Tym sposobem oskarżony podpalił przyczepę, wiedząc, że znajduje się w niej kobieta, która położyła się spać.

W ocenie prokuratora, do śmierci kobiety nie doszło tylko dzięki interwencji innych osób, które w porę wydostały pokrzywdzoną z płonącej przyczepy. Cezary G. przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się jedynie do podpalenia przyczepy kempingowej.

Zaprzeczył, że miał świadomość, iż w środku znajduje się pokrzywdzona.