Wtorek był dniem rolniczych protestów. Utrudnienia wystąpiły na trasach krajowych, wojewódzkich, w okolicach autostrad, przejść granicznych z Ukrainą oraz w centrach miast. W tym artykule zebraliśmy dla Was najważniejsze informacje dotyczące strajku rolników.

Aby odświeżyć stronę lub włącz automatyczne odświeżanie :

MAPA ROLNICZYCH PROTESTÓW: 

20:50

Do godziny 9 rano w środę mają potrwać blokady w ramach rolniczych protestów na węźle Emilia na A2 przy zjeździe na dk91 i na S14 (woj. łódzkie). Co kilkanaście minut rolnicy przepuszczają pojazdy - poinformowali wieczorem drogowcy.

Trwają rolnicze protesty wokół węzła drogowego Emilia w pobliżu Zgierza na autostradzie A2 przy zjeździe na drogę krajową 91 i na drogę ekspresową S14 niedaleko skrzyżowania A1 i A2 w Strykowie (Łódzkie).

"Zjazd i wjazd na S14 odbywa się w systemie: 6 minut ruchu na 14 minut blokady" - przekazał Adam Sztąber z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Protest na węźle Emilia, według zapowiedzi organizatorów blokad, potrwa do godz. 9.00 w środę - podała GDDKiA. 

18:40

Jak podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, większość protestów rolniczych zakończyła się. Zatory na drogach spowodowane blokadami zostały usunięte.

Przypominamy jednak, że w Olsztynie demonstracje polskich rolników będą trwały do środy.

16:45

Do 450-ciu godzin wzrósł czas oczekiwania na odprawę na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Dorohusku na Lubelszczyźnie.

15:40

Kilkaset ciągników i samochodów myśliwych zablokowało aleję Piłsudskiego w centrum Olsztyna.

"Trzeba się zjednoczyć, żeby o coś zawalczyć. Pojedynczo niczego nie osiągniemy" - mówi nam jeden z protestujących. "Jesteśmy obłożeni obostrzeniami z Unii Europejskiej, a przychodzą do nas towary z krajów nie obłożonych żadnymi obostrzeniami" - dodaje.

Protest rolniczy między ratuszem, a urzędem wojewódzkim może potrwać do czwartku.

15:13

Na 29 protestów rolniczych w Wielkopolsce, 5 już się zakończyło - rolnicy nie blokują już dróg w Złotowie, Słupcu, Koninie (gdzie demonstracje odbywały się w dwóch miejscach) i Pile. Blokady dróg występują jednak jeszcze w innych miejscach.

15:02

W związku z protestem rolników, na drogach Mazowsza większe utrudnienia w ruchu drogowym występują m.in. na dk 10 w Sierpcu, dk 17 w Gończycach i na dk 60 w Makowie Mazowieckim - poinformowała we wtorek po południu Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu.

Zablokowana jest droga wojewódzka nr 747 i most w Solcu nad Wisłą w pow. lipskim. Wyznaczono objazdy przez Zwoleń i Puławy oraz w stronę Ostrowca Świętokrzyskiego. Problemy występują także na dk 10 w Sierpcu.

Na S17 w miejscowości Gończyce zablokowany jest ruch w kierunku Warszawy. Ze względu na brak przepustowości, wyznaczono objazdy przez Dęblin i Wilgę.

Z powodu blokady drogi wojewódzkiej nr 577 w miejscowości Topólna koło Płocka (ruch jest puszczany co 30 minut), kierowcy kierowani są na objazd przez m. Słubice w kierunku Gąbina.

14:39

Około 50 ciągników blokuje ruch na drodze S12 na wysokości Lublina. Największe utrudnienia są na jezdni w kierunku Warszawy, na wysokości węzła Tatary. Na pytanie naszego reportera, co w tej sytuacji powinni robić kierowcy, jeden z rozmówców, odpowiedział - "Najlepiej w ogóle się nie przemieszczać...". 

Utrudnienia na trasie S12 potrwają do godziny 16.

14:20

Kolumny traktorów uczestniczących w rolniczym proteście dotarły do Krakowa. W najbliższych godzinach spodziewane są duże utrudnienia na głównych ulicach, którymi będą się jechały te pojazdy - podał krakowski magistrat.

Według komunikatu wczesnym popołudniem kolumna traktorów jadąca od strony Michałowic dotarła do Krakowa i zatrzymała się na al. 29 listopada na wysokości ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej. Oczekuje tam na przyjazd kolumny traktorów od Kocmyrzowa, która jechał na rondzie Kocmyrzowskim.

"W kolejnych godzinach spodziewane są problemy w ciągu ulic: 29 Listopada - Aleja Trzech Wieszczów - R. Matecznego - Kamieńskiego - Klimeckiego - R. Mogilskie - Jana Pawła II - Kocmyrzowska - Andersa - Bora-Komorowskiego - 29 Listopada oraz dróg wlotowych do miasta" - zapowiedział magistrat.

Kolumna około 400 pojazdów rolniczych spowalnia ruch wolno przemieszczając się drogą krajową nr 7 od Miechowa w kierunku Krakowa. Zablokowane jest rondo na skrzyżowaniu dk 75 z dk 94 w Brzesku, gdzie trwa protest rolników wspieranych przez myśliwych.

Na autostradowej obwodnicy Krakowa występują zatory pomiędzy węzłami Kraków Bielany i Kraków Południe, spowodowane rolniczą blokadą wlotowej ul. Skotnickiej w Krakowie. W Szczucinie wolno jadące pojazdy zablokowały most na Wiśle w ciągu dk 73. Wyznaczono objazd drogą wojewódzką nr 982. Korki spowodowane przez maszyny rolnicze są także na obwodnicy Skawiny w ciągu dk 44.

Nadal utrudniony jest dojazd do lotniska w Balicach. Port lotniczy apeluje o to, by pasażerowie zaplanowali więcej czasu na dojazd samochodem lub skorzystali z komunikacji kolejowej.

13:56

Protesty nie omijają Małopolski. W Nowym Sączu, kawalkada ponad 150 pojazdów rolniczych i terenowych (należących do myśliwych) przejęła przez centrum miasta i zablokowała rondo Jana Pawła II.

Blokada może potrwać od godziny do dwóch. Służby sugerują, by omijać ten rejon i korzystać z bocznych dróg. W kierunku Krakowa można się dostać przez Limanową. Policjanci informują, że o ile ruch w Nowym Sączu nie był do tej pory sparaliżowany, teraz może się to zmienić.

13:52

13:40

Informujecie nas na Gorącej Linii, że nieprzejezdne jest centrum Radomia.

13:35

Przed siedzibą Zespołu Morskich Portów Szczecin-Świnoujście protestowali dziś zachodniopomorscy rolnicy, by przypomnieć o konieczności rozwoju transportu płodów rolnych drogą morską. Do Szczecina w tym celu przyjechało kilkadziesiąt ciągników.

W Zachodniopomorskiem zaczynają się właśnie kolejne blokady dróg. Do godziny 16 nieprzejezdna będzie S3. Rolnicy blokują trasę na węzłach Pyrzyce i Myślibórz.

13:30

Jak informuje nasz reporter: zablokowana jest trasa S7 przy wiadukcie w miejscowości Kmiecin, niedaleko Nowego Dworu Gdańskiego. Rolnicy na polu obok podpalili opony. Służby kierują objazdem.

Duże utrudnienia też na Trasie Kaszubskiej w obrębie węzła Szemud. Rolnicy blokują oba wjazdy na S6. Ciągniki blokują drogi między innymi w Człuchowie, Żukowie, Bytowie i Starogardzie Gdańskim Trwa przejazd na odcinku Korne - Kościerzyna.

Rolnicy jadą też główną arterią Gdańska. Dwukilometrowy zator ciągnie się za ciągnikami na al. Zwycięstwa w stronę centrum. Rolnicy są też pod Urzędem Wojewódzkim, gdzie trwa protest stacjonarny. 

13:00

W Krakowie w okolicach Ronda Matecznego na razie jeszcze nie widać rolniczych ciągników. Ale rolnicy jadą do centrum z podkrakowskich  Michałowic, Prandocina, Skały czy Słomnik. Utrudniony jest wjazd do miasta w okolicy Górki Narodowej - ostrzega reporter RMF FM Paweł Konieczny. 

Dostanie się do Krakowa praktycznie z każdej strony obecnie graniczy z cudem - ostrzega nasz reporter. 

12:50

Rolnicy protestujący przed przejściami z Ukrainą zaostrzyli akcję. Całkowicie zaprzestali przepuszczania ciężarówek czekających na odprawę przez lubelskie i podkarpackie przejścia graniczne - informuje policja. 

Setki ciężarówek czekają w wielokilometrowych kolejkach na wyjazd z kraju.

Kom. Ewa Czyż z chełmskiej policji przekazała, że protestujący przed przejściem w Dorohusku od rana przestali całkowicie przepuszczać ciężarówki w kierunku Ukrainy. "Protestuje obecnie około 250 osób. W 15-kilometrowej kolejce stoi ok. 600 tirów" - podała.


12:25

Według danych policji we wtorkowe przedpołudnie rolnicze protesty w Wielkopolsce zgromadziły około 7,5 tys. osób, które w różnej formie pikietują łącznie w 29 miejscach w całym regionie. Zablokowana jest m.in. droga ekspresowa S5 w okolicach Leszna.

"Nie odnotowaliśmy żadnych incydentów. Organizatorzy bardzo dobrze współpracują z naszymi ludźmi" - informuje policja. 

12:10

Protest rolników na drodze krajowej nr 10 między Stargardem a Wałczem. Film z Gorącej Linii RMF FM 

12:05

Ciągniki rolnicze wjechały do centrum Częstochowy. Grupa rolników przyjechała przed delegaturę Urzędu Wojewódzkiego, czyli na ulicę Jana III Sobieskiego. "Jest tu kilkadziesiąt ciągników, które zablokowały część ulicy. Widzę transparenty, na których protestujący napisali m.in. "Nie chcemy ukraińskiego zboża. Nie chcemy takiej Unii". Zanim rolnicy pojawili się w centrum miasta, przyjechali tutaj także myśliwi, by wesprzeć protest" - relacjonuje reporterka RMF FM Anna Kropaczek. 

Protesty rozpoczynają się teraz także na południu województwa śląskiego w rejonie Świerklan i Gorzyczek przy autostradzie A1. 

11:50

Rolnicy blokujący dojazd do polsko-ukraińskiego przejścia granicznego w Dorohusku zapraszają przedstawicieli rządu na rozmowy - informuje reporter RMF FM Michał Dobrołowicz. Zaproszenie w tej sprawie mają wysłać jeszcze tego popołudnia.

Jak nam powiedzieli, chcą pokazać, jak duży - na przykład na Lubelszczyźnie - jest zapas zboża, którego nie mogą sprzedać. 

"Dookoła mnie jest pół tysiąca rolników. Przed chwilą do Dorohuska przyjechała reprezentacja farmerów ze Śląska. Część protestujących ogrzewa się przy specjalnych paleniskach, które wyglądają jak koksowniki. I cały czas aktualny jest plan, by jeszcze przez sześć godzin nie przepuszczać żadnej ciężarówki" - relacjonuje nasz reporter. 


11:45

Z dużymi utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy na drogach wyjazdowych z Lublina w kierunku Rzeszowa, Warszawy, Chełma, gdzie protestujący rolnicy blokują drogi ekspresowe. Ruch kierowany jest na objazdy drogami lokalnymi.

W województwie lubelskim zgłoszono łącznie ponad 30 protestów. Między innymi zablokowany jest ruch na S19 w kierunku Rzeszowa np. w rejonie Płouszowic, Kraśnika, Modliborzyc. Natomiast blokada na S17 w rejonie Moszczanki i Żyrzyna uniemożliwia przejazd kierowcom w kierunku Warszawy. Protest na S12 na węźle Lublina Tatry blokuje ruch w stronę Chełma oraz Warszawy. 

11:25

W Kryspinowie pod Krakowem razem z rolnikami protestują myśliwi: 


11:15

Protest rolników w Olsztynie. Jak zaznaczają powodem jest m.in. niedawna decyzja Komisji Europejskiej o przedłużeniu bezcłowego handlu z Ukrainą do 2025 roku, a także sprzeciw wobec prowadzonej przez Unię Europejską polityki Zielonego Ładu

11:00

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że w związku z protestem rolników w woj. kujawsko-pomorskim zablokowane są zjazdy i wjazdy na autostradę A1 na węzłach Kowal, Włocławek Zachód i Północ, Lubicz, Turzno i Lisewo. Blokady obejmują także drogi krajowe w wielu punktach m.in. dk 10, 15, 80 i 91.

Protest rolników powoduje m.in. zablokowanie zjazdów i wjazdów na A1, czy drogi S5 od węzła Maksymilianowo do węzła Bydgoszcz Południe i od węzła Rynarzewo do węzła Bydgoszcz Błonie.  

"Wjazdy i zjazdy na A1 blokują kolumny pojazdów rolniczych. Ciągniki są także na S5. Policja kieruje użytkowników na drogi dojazdowe i lokalne" - podkreśla GDDKiA.  

10:40

Policjanci zabezpieczają protest rolników na Pomorzu i kierują na objazdy. Zablokowana jest trasa S7. Utrudnienia również w centrum Gdańska.  

Rolnicy ruszyli z Huciska w kierunku Wrzeszcza. Przejadą al. Zwycięstwa i al. Grunwaldzka, czyli główną arterią miasta. Zawrócą na skrzyżowaniu z al. Żołnierzy Wyklętych po czym wrócą na Hucisko. Dziś do godz. 17 pokonają tę trasę wielokrotnie.

10:30

Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Poznania informuje, że w związku z protestem rolników zablokowany jest węzeł Poznań - Komorniki oraz węzeł Poznań - Ławica. Policja organizuje objazdy by usprawnić komunikację. 

Jak wynika z przekazywanych informacji, największa liczba pojazdów (ok 300 ciągników i 160 samochodów myśliwych)  przemieszcza się od Trzebawia do Węzła autostradowego Komorniki. Zostanie on zamknięty. Zostaną wprowadzone objazdy. 

10:20

W województwie śląskim ciągniki spowalniające ruch pojawiły się m.in. w rejonie Częstochowy - informuje reporterka RMF FM Anna Kropaczek. 

"Rolnicy z kilku stron zmierzają do Częstochowy. Jadąc tutaj byłam w miejscowości Knieja, gdzie jedna  z grup rolników zbierała się. Wyjedzie ona na Al. Jana Pawła II w Częstochowie" - relacjonowała nasza reporterka. 

W Śląskiem protesty organizowane będą na południu województwa - w pobliżu autostrady A1 w rejonie węzła Świerklany i w Gorzyczkach. 

10:13

W Kryspinowie pod Krakowem zaczęły się utrudnienia związane z protestem rolników - informuje nasz reporter Paweł Konieczny. Część kierowców próbuje zjechać z autostrady A4 na trasę krajową numer 44. w stronę Oświęcimia. Około godziny 8 kolumna ciągników z biało-czerwonymi flagami i transparentami "Głód poczujesz - rolnika uszanujesz" od strony Skawiny wjechała do Krakowa.

To jednak dopiero zapowiedź tego, co czeka dziś mieszkańców Krakowa.

Rolnicze kolumny ruszą z Prandocina i Luborzycy w stronę krakowskiego Ronda Matecznego. To oznacza blokadę ruchu w części Krakowa.  

W Kryspinowie oprócz rolników do protestu przyłączyli się myśliwi. 

Protest rolników okolice Tarnowa: 

10:00

Blokady zaczynają się w Zachodniopomorskiem - informuje reporterka RMF FM Aneta Łuczkowska. Na początek rolnicy pojawią się na trasie krajowej numer 10 w Reczu. 

Rolnicy na pytanie jak długo zostaną na drodze odpowiadają: być może do wieczora.

Około godziny 11 rolnicy z Przybiernowa zablokują ekspresową trasę krajową numer 3. A około południa spodziewani są w Szczecinie. W planach mają przejazd i blokadę okolic portu. 

Zdjęcia z Gorącej Linii RMF FM. Droga krajowa numer 10. Wielgoszcz, gmina Recz, pow. choszczeńskim, woj. zachodniopomorskie: 

09:20

Protest rolników na przejściu granicznym w Medyce: 

08:45

Tak wygląda protest rolników w Skawinie pod Krakowem: 

08:30

Rolnicy zaostrzają protest na przejściu granicznym w Dorohusku - informuje nasz reporter. Do godziny 18 nie będą przepuszczać żadnej ciężarówki jadącej w kierunku Ukrainy. 

"To jest nasza forma protestu. Chodzi o to, żeby protest był bardziej odczuwalny. Cały czas czekamy na kogoś, kto będzie z nami rozmawiał" - usłyszeliśmy od rolników. 

08:08

Protestujący rolnicy domagają się przede wszystkim ograniczenia importu towarów rolnych z Ukrainy. Jedno z miejsc, gdzie dzisiaj przyjechać mają rolnicy z całego kraju oraz ich koledzy z zagranicy to dojazd do polsko-ukraińskiego przejścia granicznego w Dorohusku. 

07:50

"20 lutego dołączamy do lokalnych protestów i stajemy ramię w ramię z rolnikami" - przekazała grupa "Myśliwi w działaniu". Jak podkreślają, nie zgadzają się na "zniszczenie polskiego rolnictwa poprzez delegalizację łowiectwa".

07:33

Porozumienie zostało zawarte, ale nic z naszych postulatów nie zostało spełnione - tak Roman Kondrów lider Podkarpackiej "Oszukanej Wsi" odpowiada na pytanie o powód wtorkowych protestów rolników na drogach.

07:20

Od poniedziałku na przejściu w Dorohusku jest nasz reporter Michał Dobrołowicz. Słuchaj jego relacji w Faktach RMF FM: 

06:45

Utrudnienia również w samym Krakowie. 

06:38

Zobacz mapę protestów rolniczych: 

WTORKOWY PROTEST ROLNIKÓW 

06:30

Chcemy, żeby rząd zadeklarował wycofanie się z Zielonego Ładu - powiedział przewodniczący OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych Sławomir Izdebski. Rolnicy oczekują też wstrzymania niekontrolowanego importu produktów rolnych z Ukrainy oraz utrzymania w Polsce hodowli zwierząt futerkowych.

Szef OPZZ wskazał, że celem wtorkowego protestu rolników, którzy mają blokować m.in. trasy szybkiego ruchu i drogi, jest zrealizowanie przez rząd ich trzech postulatów. "Mówimy stop Zielonemu Ładowi, stop importowi produktów rolnych z Ukrainy, stop ograniczaniu hodowli w Polsce" - podkreślił.

06:13

Według informacji krakowskiego oddziału GDDKiA w Małopolsce protesty będą się odbywać m.in. na drodze wojewódzkiej w Liszkach i tzw. łączniku brzeskim, co może spowodować utrudnienia przy dwóch węzłach autostrady A4 - w Bielanach i Brzesku. Protestujący prawdopodobnie przyblokują także zjazdy z S7 przy węzłach Miechów i Szczepanowice. 

Trudności mogą spodziewać się także kierowcy podróżujący od Michałowic drogą krajową nr 7 w kierunku Krakowa. Dodatkowo utrudnienia mogą pojawić się na DK44 między Oświęcimiem a Skawiną, DK73 w okolicach Szczucina i Lisiej Góry, DK79 w Nowym Brzesku, DK94 w okolicy Brzeska oraz Rynku w Limanowej. 

Jak poinformował krakowski urząd miasta, protestujący przejadą też głównymi ulicami Krakowa, w związku z tym od godz. 10 do 20 mieszkańcy mogą spodziewać się sporych utrudnień na drogach. "Rolnicy planują wjazd do Krakowa dwiema kolumnami ciągników rolniczych - jedna grupa pojawi się od strony Węgrzc, a druga od Kocmyrzowa. 

Grupy spotkają się na skrzyżowaniu ulic Opolskiej, Lublańskiej i 29 Listopada. Potem Alejami Trzech Wieszczów przejadą do ronda Matecznego i ul. Kamieńskiego, a następnie, między innymi, w stronę ronda Grzegórzeckiego, Mogilskiego i alei Jana Pawła II" - poinformował krakowski urząd miasta. Magistrat podał także, że na terenie Gminy Liszki rolnicy będą przejeżdżać z małą prędkością od ok. godz. 7.00 do ok. 24.00 drogą wojewódzką nr 780, pomiędzy trzema rondami: rondem w Kryspinowie, rondem w Bielanach oraz rondem im. Herberta Hoovera przy węźle mirowskim. Tą trasą będą przejeżdżać wielokrotnie. Przewidywany jest również jednorazowy przejazd drogą wojewódzką nr 774 z Kryspinowa przez Cholerzyn w kierunku Zabierzowa i Krakowa. 

06:00

Na Dolnym Śląsku m.in. na S5 utrudnienia mogą dotknąć kierowców na węzłach Kryniczno, Trzebnica, Krościna Wielka, Żmigród i Korzeńsko, a na dk 8 w Szalejowie Górnym i Kudowie-Słonym i w okolicach przejścia granicznego z Czechami w Boboszowie. Blokady mogą tez wystąpić na drogach dojazdowych do stolicy województwa Wrocławia w gminach Siechnice i Długołęka. W woj. śląskim protestujący rolnicy i myśliwi mogą utrudnić ruch na dw 494, 483 i 786 oraz dk 43 i 91 w okolicach Częstochowy oraz w śródmieściu. Problemy w ruchu mogą też dotknąć podróżujących na węzłach A1 w Świerklanach oraz Gorzyczkach.

Na Podkarpaciu oprócz przejść granicznych blokowany może być terminal przeładunkowy LHS w Durdach, przez co problemy w ruchu mogą pojawić się na dw 985 między Mielcem a Tarnobrzegiem. Na dk 94 problemy z przejazdem mogą dotyczyć odcinka z Sędziszowa Małopolskiego do ronda 650-lecia w Ropczycach, a na dk 19 z Targowisk w kierunku Dukli. Utrudnienia w ruchu w Przemyślu mogą dotyczyć całego miasta i odcinków dk 77 i dk 28 w powiecie przemyskim, w Narolu dw 865, a w Leżajsku ulic miasta, dk 77 i dw 877. 

W Sanoku kłopoty z komunikacją drogową mogą wystąpić na ul. Krakowskiej, a w Jaśle na rondzie przy ul. Piłsudskiego - gdzie dk 28 krzyżuje się z łącznikiem dw 992.

05:50

Na północy Mazowsza do utrudnień może dojść na dk 60 w Makowie Mazowieckim, dk 61 między miejscowością Modzele a Ostrołęką i na dk 10 na rondzie w Sierpcu. Kierowcy musza się też liczyć z możliwą blokadą dw 577 koło Topólna i dw 563 Lipowiec Kościelny - Mława. Na południu regionu w Radomiu kolumna protestujących może poruszać się od ul. NSZZ Solidarność do ronda Popiełuszki.

W woj. świętokrzyskim utrudnień można się spodziewać na dk 78 w Nagłowicach w pow. jędrzejowskim, zablokowane mogą być też dk 74 w Kostomłotach koło Kielc i dk 79 w Czekarzewicach w powiecie opatowskim oraz w Nowym Korczynie w powiecie buskim. W Korczynie kierowcy mogą mieć też problem z przekroczeniem mostu na Wiśle w ciągu dw 973 w kierunku Borusowej w woj. małopolskim.

W woj. lubelskim utrudnienia w komunikacji mogą wystąpić w ponad 30 miejscach, m.in. na S 17 w Kurowie, Żyrzynie, Moszczance i obwodnicy Lublina na wysokości węzła Tatary. W Puławach trudności z przejazdem mogą objąć prowadzącą do Radomia drogę S 12, a na S 19 do Rzeszowa węzeł Węglin i miejscowości Strzeszkowice Duże, Modliborzyce, Wilkołaz, Wólka Rozwadowska i Borki. Utrudnienia w dojeździe lub blokady mogą być też przed przejściami granicznymi z Ukrainą w Dorohusku, Zosinie, Dołhobyczowie i Hrebennem.

05:45

Kierowcy muszą też liczyć się z możliwą blokadą na A2 między Koninem a Strykowem w Łódzkiem. Rolnicy zapowiadają, że węzeł Dąbie na tej stukilometrowej trasie będzie w pełni przejezdny. Utrudnień w ruchu w okolicach Łodzi można spodziewać się też m.in. w Zgierzu na rondzie łączącym dk 71 z S14, w Emilii na rondzie z wjazdami na S14 i A2 oraz miejscowości Sosnowiec przy wjeździe na A2. Wokół Piotrkowa Trybunalskiego na wszystkich węzłach - Północ, Wschód, Południe i Zachód ruch na S8 i A1 może być spowalniany, albo blokowany. Kierowcy mogą też spotkać komunikacyjne utrudnienia na ulicach Sieradza, w Łasku, na dk 70 między Łowiczem a Skierniewicami, dk 60 i dk 92 w okolicach Kutna.

05:30

W Podlaskiem utrudnienia mogą dotyczyć 16 dróg, m.in. S8 w okolicach Jeżewa Starego oraz w Korycinie, Sztabinie oraz Augustowie, w Suwałkach na ulicach miasta. Kierowcy mogą napotkać też blokady na dk 19 do Lublina w okolicach Bociek i Wojszek, w Knyszynie na dk 65, Konarzycach na dk 61 i m.in. w Brańsku czy z Białegostoku do Łap na drogach wojewódzkich.

W woj. kujawsko-pomorskim możliwe są m.in. blokady wjazdów na A1 w rejonie Torunia i Włocławka, w samym Toruniu utrudnienia na wjeździe od strony Łysomic do ronda turbinowego - na ul. Grudziądzkiej i Celniczej, a we Włocławku na al. Chopina, ul. Okrzei, ul. Toruńska do zakładów azotowych Anwil. W Bydgoszczy kierowcy powinni omijać okolice gmachu urzędu wojewódzkiego przy ul. Jagiellońskiej, a utrudnienia mogą dotknąć też przejazd drogami od strony Koronowa, Nakła nad Notecią, Białych Błot, Osielska i Torunia - przez most Fordoński.

W stolicy Wielkopolski utrudnienia mogą dotyczyć blokad wylotów z miasta i głównych węzłów komunikacyjnych na wysokości Komornik, Tarnowa Podgórnego, Zakrzewa, Golęczewa i Kostrzyna. Na obwodnicy Piły blokowane mogą być okolice skrzyżowania dk 10 i dk 11. W Koszutach na dk 11 utrudnienia mogą potrwać z przerwami do piątku.

05:20

W woj. zachodniopomorskim - w Szczecinie - wtorkowa blokada ruchu może dotyczyć trasy od Bulwaru Gdańskiego przez ul. Bytomską, Hryniewieckiego, aż do głównej bramy portów. W regionie kierowcy mogą też spotkać utrudnienia m.in. na S3 - na węźle Myślibórz i na węźle Pyrzyce, w samych Pyrzycach na ul. Lipiańskiej czy przejściu granicznym Krajnik Dolny (tzw. most) i w okolicach miejscowości oraz w Trzcińsku-Zdroju na dk 26. W okolicach Koszalina można spodziewać się blokad na S 11 w Starych Bielicach oraz na S6 na węźle Gorzebądz.

W woj. pomorskim protest może m.in. utrudnić ruch w ścisłym centrum Słupska, w okolicach Bytowa na dk 20, a w stolicy województwa na trasie al. Zwycięstwa - Grunwaldzka - Słowackiego - Hucisko i w rejonie przed urzędem wojewódzkim. Problemy w ruchu mogą też dotknąć kierowców m.in. w Wejherowie, Pucku, Nowym Dworze Gdańskim, Sztumie, Malborku, Kwidzynie, Kartuzach, Kościerzynie, Lubni, Starogardzie Gd. i Człuchowie.


W Olsztynie, stolicy woj. warmińsko-mazurskiego blokowany może być nawet przez 48 godzin ruch na al. Warszawskiej, ul. Tuwima, Obrońców Tobruku, al. Sikorskiego, Pstrowskiego, Mazowieckiego i al. Piłsudskiego, która ma być wyłączona z ruchu od skrzyżowania z ul. 1 Maja do ul. Kościuszki i ul. Mickiewicza. Zamknięta ma być też jezdnia od ul. 22 stycznia do al. Piłsudskiego i plac Dunikowskiego a trambuspas będzie dostępny jedynie dla służb.