RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Pijany nastolatek ukradł samochód. Rajd zakończył w rowie

Publikacja: Poniedziałek, 6 czerwca (13:01) Aktualizacja: Poniedziałek, 6 czerwca (13:00)

Pijany 16-latek wracając z imprezy zauważył pod sklepem samochód z kluczykami w stacyjce. Wsiadł za kierownicę i odjechał, jazdę zakończył kilka kilometrów dalej w przydrożnym rowie. Na komisariat przyprowadziła go mama.

Wszystko rozegrało się w gminie Zakrzew na Lubelszczyźnie. 55-latek przyjechał do sklepu samochodem. Zostawił w aucie kluczyki, co zauważyło dwóch nastolatków wracających z imprezy.  

Jeden z nich wpadł na pomysł, aby wykorzystać okazję i ukraść samochód. Pijany 16-latek wsiadł za kierownicę i ruszył w kierunku Kraśnika. Jednak po przejechaniu kilku kilometrów stracił panowanie nad samochodem i zjechał do przydrożnego rowu. Renault dachował, natomiast nieletni uciekł - relacjonuje rzecznik prasowy lubelskiej policji kom. Kamil Gołębiowski.

Policjanci na miejscu przeprowadzili oględziny i szybko ustalili personalia sprawcy. Nie musieli go szukać. Na komisariat w Bychawie nastolatka przyprowadziła mama. Po kilku godzinach od zdarzenia miał w organizmie promil alkoholu.

Sprawa trafi do sądu dla nieletnich.

 

Źródło: RMF24

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: