W związku z koniecznością usunięcia słupa energetycznego na 342. kilometrze autostrady A1, między Piotrkowem Trybunalskim Zachód a Tuszynem (woj. łódzkie), w czwartek do godz. 16 mogą być tam poważne utrudnienia w ruchu - podano w komunikacie GDDKiA.

Rzecznik łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Maciej Zalewski ostrzegł, że przeprowadzenie prac związanych z usunięciem słupa energetycznego "będzie się wiązało z koniecznością wyłączenia pasów: szybkiego i środkowego na obu jezdniach autostrady zarówno w kierunku Katowic, jak i Łodzi. Jazda będzie więc możliwa tylko jednym pasem - wolnym" - napisał w komunikacie.

Jak ominąć utrudnienia?

Aby ominąć miejsce prac, należy: jadąc od strony Katowic na węźle Piotrków Trybunalski Zachód kierować się w stronę Warszawy, po czym po dojechaniu do węzła Piotrków Trybunalski Północ, skręcić na dk 12/91 w stronę Łodzi. Na autostradę będzie można ponownie wjechać na węźle Tuszyn i kontynuować jazdę w kierunku Łodzi. Analogicznie w przeciwnym kierunku - przekazał Zalewski

Dla kierowców przejeżdżających w regionie prac wyświetlane będą komunikaty na tablicach - dodał.