ŁKS Łódź poinformował, że otrzymał licencję na grę w Fortuna 1. Lidze. Jeszcze kilka tygodni temu klub składał wniosek o pozwolenie na udział w PKO BP Ekstraklasie, jednak Komisja ds. Licencji PZPN odmówiła przyznania tej licencji. ŁKS składał odwołanie od decyzji PZPN, jednak po przegranej z GKS-em Katowice i ostatecznym przekreśleniu szans na udział w barażach wycofał swoje odwołanie i postanowił starać się o zgodę na grę w Fortuna 1. Lidze.

ŁKS otrzymał licencję na grę w Fortuna 1. Lidze z nadzorem finansowym. Sytuacja finansowa spółki wymaga poprawy i działań ze strony grona właścicielskiego, natomiast plan naprawczy, wdrożony w życie już kilka miesięcy temu, pozwoli nam sukcesywnie unormować sytuację finansową na przestrzeni sezonu 2022/2023 - poinformował klub.

Jak dodaje ŁKS Łódź, "oczywiście wiąże się to z >>odchudzeniem kadry<<, a także dalszymi sporami z piłkarzami przed Piłkarskim Sądem Polubownym, który rozstrzygnie sporne kwestie dot. niektórych zawodników opuszczających ŁKS".

Klub zapowiedział, że "tzw. konkrety" przedstawi w trakcie audycji na żywo, podczas której Tomasz Salski, większościowy udziałowiec spółki, odpowie na pytania kibiców. Audycję zaplanowano na 5 czerwca, początek o godz. 19.08.

A oto nagranie konferencji prasowej ŁKS Łódź z 1 czerwca, w trakcie której poinformowano o otrzymaniu przez klub licencji na grę w Fortuna 1. Lidze: