Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej zniosła wobec pierwszoligowego ŁKS-u Łódź zakaz rejestracji nowych piłkarzy. Zakaz został nałożony na klub na początku stycznia. O co chodzi?

Na początku roku FIFA nałożyła na ŁKS zakaz rejestracji nowych piłkarzy (ze względu na zaległości finansowe wobec byłych zawodników), ale nasz klub uregulował już wszystkie zobowiązania, więc tzw. "zakaz transferowy" został z ŁKS-u zdjęty - poinformował klub na swojej stronie internetowej.

Klub nie płacił zawodnikom

Chodzi o dwóch byłych zawodników klubu - Serba Dragoljuba Srnicia i Hiszpana Carlosa Morosa Gracia. Grali oni w barwach ŁKS Łódź w sezonach 2019/2020 i 2020/2021. Klub z Łodzi miał im zalegać z płatnościami za dwa minione sezony.

Zakaz transferowy jest nakładany w razie niewykonania decyzji nakazującej płatność.

Czy ŁKS Łódź wróci do Ekstraklasy?

To bardzo dobre informacje dla klubu, ponieważ zimą ŁKS Łódź nie pozyskał jeszcze żadnego nowego piłkarza, a stracił Mikkela Rygaarda i Jana Sobocińskiego. W najbliższy weekend ruszają rozgrywki w I lidze.

ŁKS Łódź zajmuje obecnie 9. miejsce w tabeli i ma jedno zaległe spotkanie oraz jeden punkt straty do barażów. Klub w swojej historii kilka razy awansował do ekstraklasy i spadał z niej po jednym lub kilku sezonach. Ostatni raz ŁKS Łódź grał w najwyższej lidze w sezonie 2019/2020.