Reprezentacja Danii na zimowe igrzyska olimpijskie w Soczi składa się z 10 zawodników curlingu, jednego narciarza alpejskiego i jednego biegacza narciarskiego. Męska i kobieca drużyna w curlingu mają - zdaniem duńskiego komitetu olimpijskiego - szanse medalowe. W ostatniej chwili do reprezentacji włączono natomiast alpejczyka i biegacza - bo "nie wypada jechać na zimową olimpiadę bez narciarzy".

Curling to nasza specjalność i składy drużyn zostały ustalone dużo wcześniej. W weekend dołączyliśmy jednak do reprezentacji dwóch narciarzy - podał kierownik olimpijskiej reprezentacji Danii Morten Rodvwitt.

Podkreślił, że Dania jest dumna z tego, że wysyła narciarzy, lecz oczekiwania co do ich wyników nie są wysokie, a raczej symboliczne. Naszym olimpijskim celem są dwa miejsca w czołowej szóstce w curlingu. Dla narciarzy wyznaczyliśmy nieco niższe. Martin Moeller powinien zmieścić się w "40" w biegu na 50 kilometrów, a Christoffer Faarup w "50" slalomu - wyjaśnił Rodvwitt.

Chorążym Danii będzie 27-letnia kapitan kobiecej drużyny curlingu Lene Nielsen. Będą to dla niej trzecie zimowe igrzyska olimpijskie.

(edbie)