Soczi 2014. Reprezentacja Danii liczy… 12 osób

Wtorek, 21 stycznia 2014 (06:30)

Reprezentacja Danii na zimowe igrzyska olimpijskie w Soczi składa się z 10 zawodników curlingu, jednego narciarza alpejskiego i jednego biegacza narciarskiego. Męska i kobieca drużyna w curlingu mają - zdaniem duńskiego komitetu olimpijskiego - szanse medalowe. W ostatniej chwili do reprezentacji włączono natomiast alpejczyka i biegacza - bo "nie wypada jechać na zimową olimpiadę bez narciarzy".

Soczi 2014: Skrzypaczka Vanessa Mae wystartuje w narciarstwie alpejskim

Brytyjska skrzypaczka i kompozytorka Vanessa Mae wystartuje w igrzyskach w Soczi. W slalomie gigancie będzie reprezentowała Tajlandię, czyli kraj swojego ojca. "Telefonicznie potwierdzono nam, że zdobyła kwalifikację" - poinformował Tajski Komitet Olimpijski. czytaj więcej

Curling to nasza specjalność i składy drużyn zostały ustalone dużo wcześniej. W weekend dołączyliśmy jednak do reprezentacji dwóch narciarzy - podał kierownik olimpijskiej reprezentacji Danii Morten Rodvwitt.

Podkreślił, że Dania jest dumna z tego, że wysyła narciarzy, lecz oczekiwania co do ich wyników nie są wysokie, a raczej symboliczne. Naszym olimpijskim celem są dwa miejsca w czołowej szóstce w curlingu. Dla narciarzy wyznaczyliśmy nieco niższe. Martin Moeller powinien zmieścić się w "40" w biegu na 50 kilometrów, a Christoffer Faarup w "50" slalomu - wyjaśnił Rodvwitt.

Chorążym Danii będzie 27-letnia kapitan kobiecej drużyny curlingu Lene Nielsen. Będą to dla niej trzecie zimowe igrzyska olimpijskie.

(edbie)

Artykuł pochodzi z kategorii: Raport: Soczi 2014

RMF24-PAP