Stefan Kraft zwiększa przewagę nad Kamilem Stochem w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Austriak, który jest liderem cyklu, triumfował w konkursie w norweskim Trondheim - Kamil Stoch zajął natomiast piąte miejsce.

Po lewej: Andreas Stjernen, Stefan Kraft i Andreas Wellinger na podium konkursu PŚ w Trondheim, po prawej: Kamil Stoch w powietrzu w trakcie pierwszej serii skoków /OLE MARTIN WOLD /PAP/EPA

Stoch skoczył 139,5 i 137 m, co dało mu łączną notę 285,1 pkt. Kraft natomiast w pierwszej serii wylądował półtora metra bliżej od Polaka, ale objął prowadzenie na półmetku rywalizacji, zaś w finale oddał najdłuższy skok w konkursie - 142,5 m - i zgromadził w sumie 302 pkt.

Drugie miejsce zajął Norweg Andreas Stjernen (294,3 pkt), a trzecie Niemiec Andreas Wellinger (289,6 pkt).

W serii finałowej wystąpiło poza Stochem jeszcze dwóch Polaków. Maciej Kot, który po pierwszej serii zajmował 22. miejsce, ostatecznie awansował na 13. pozycję. Gorzej spisał się w finale Piotr Żyła: zawody zakończył na 23. miejscu, choć na półmetku był szesnasty.

Awansu do serii finałowej nie wywalczyli 34. Klemens Murańka i 37. Dawid Kubacki.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Kraft powiększył przewagę nad drugim Stochem do 86 punktów.