Na warszawskim Torwarze szykuje się wielkie hokejowe święto: w najbliższą niedzielę charytatywny mecz rozegrają tam reprezentacje Artystów Polskich i Ambasady Kanadyjskiej! Pojedynek rozegrany zostanie w ramach projektu Canada 150 z okazji przypadających w tym roku 150. urodzin Kanady. "Bardzo ważny mecz. Tam nie będzie przelewek" - nie ma wątpliwości były arbiter międzynarodowy Jacek Chadziński, który poprowadzi spotkanie.

Państwo Kanada obchodzi 150. rocznicę powstania. Z tej okazji na całym świecie organizowane są różnego rodzaju eventy. A w związku z tym, że Kanada to kolebka hokeja, postanowiliśmy zagrać mecz z Reprezentacją Ambasady Kanadyjskiej - mówi RMF FM założyciel Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich Mariusz Gabrek.

Gramy dla trzech fundacji, w tym polskiej fundacji Herosi.pl wspierającej dzieci chore onkologicznie. Kanadyjczycy również wyznaczyli jedną fundację kanadyjską, a jedna jest międzynarodowa - zaznacza.

W barwach Reprezentacji Artystów na taflę Lodowiska Torwar wyjdą m.in. były gracz NHL Mariusz Czerkawski, wokalistka Aga Dyk, tancerz Jan Kliment, dziennikarz Wojciech Zawioła, aktor Rafał Mroczek, Andrzej Tomanek i Wiesław Tupaczewski z Kabaretu OT.TO czy ich kolega po fachu Adam Grzanka. W skład ekipy kanadyjskiej wejdą pracownicy ambasady Kanady z przyjaciółmi, a w rolę selekcjonera wcieli się ambasador Stephen de Boer.

Drużyny wyjdą na lód w niedzielę o 15:00, ale trybuny otwarte zostaną godzinę wcześniej: pierwszym 150 widzom świętujący 150. urodziny Kanadyjczycy obiecują upominki. Wejściówki - z których dochód przekazany zostanie trzem wskazanym przez drużyny fundacjom - kosztują 10 złotych.

(e)