"Brakuje nam juniorów. Trzeba wykorzystać obecne sukcesy i zwiększyć nabór młodych zawodników do skoków narciarskich" – przestrzega dyrektor sportowy Polskiego Związku Narciarskiego Adam Małysz. 4-krotny zdobywca Kryształowej Kuli w rozmowie z RMF FM opowiedział także o kłopotach młodych skoczków z Zakopanego, którzy na treningi muszą jeździć do Szczyrku. Nie zabrakło także pytań o to, co w kadrze zmienił Stefan Horngacher i o metamorfozę Piotra Żyły.

Adam Małysz o sukcesach Kamila Stocha w Wiśle. Jak długo Stoch utrzyma formę i jak pod względem mentalnym zmienili się nasi skoczkowie w ostatnich miesiącach?

Jak wyglądają teraz treningi kadrowiczów? Jak dużo musiał zmienić pod względem technicznym trener Stefan Horngacher?

Piotr Żyła latem musiał całkowicie zmienić swoje podejście do skoków narciarskich. Jak wyglądał ten proces?

Przed nami konkursy w Zakopanem. Nie dawno zainstalowano na Wielkiej Krokwi lodowe tory. Czy po modernizacji nasi skoczkowie nadal będą mieli w Zakopanem przewagę nad rywalami? 

Jak poprawić współpracę na linii Polski Związek Narciarski – Centralny Ośrodek Sportu? W Zakopanem nie funkcjonują średnia Krokiew i mniejsze skocznie. Czy uda się zmodernizować te obiekty? 

W tym sezonie nie pojawił się żaden wartościowy junior. Młodych skoczków zabrało też na Pucharze Świata w Wiśle. Czy musimy się obawiać o przyszłość naszych skoków?