Artur Waś zajął w Heerenveen 13. miejsce w niedzielnym wyścigu na 500 m Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim. Uzyskał wynik 35,18 s i był o ponad pół sekundy wolniejszy od zwycięzcy - Rosjanina Rusłana Muraszowa.

Artur Waś /PAP/EPA/Tobias Hase /PAP/EPA

Artur Waś, który był w piątek czwarty na tym dystansie, zajmuje trzecią pozycje w klasyfikacji generalnej PŚ w tej konkurencji. Jej lider Rosjanin Paweł Kuliżnikow w niedzielę przewrócił się i został sklasyfikowany na ostatnim (20.) miejscu.

W grupie B na tym dystansie drugie miejsce zajął Piotr Michalski - 35,20 s, a dziewiąte Artur Nogal - 35,44.

Jan Szymański czasem 1.46,02 zajął siódmą lokatę na 1500 m. Triumfator Joey Mantia (USA) uzyskał 1.44,26. Z wyścigu wycofał się Konrad Niedźwiedzki, który w sobotę doznał urazu prawego uda.

W poniedziałek przejdzie szczegółowe badania w Warszawie i będziemy wiedzieli dokładnie, jaka to kontuzja i ile potrwa przerwa - powiedział PAP ojciec zawodnika i jednocześnie trener kobiecej reprezentacji Krzysztof Niedźwiedzki.

W grupie B na tym dystansie ósme miejsce zajął mistrz olimpijski z Soczi Zbigniew Bródka - 1.49,68. Piotr Puszkarski był 13. - 1.50,45, a Sebastian Kłosiński uzyskał 19. wynik - 1.51,02.

W rywalizacji kobiet 14. miejsce w grupie A zajęła Luiza Złotkowska - 1.59,29. Zwyciężyła szybsza o równe cztery sekundy Amerykanka Heather Richardson-Bergsma. Rywalizację w grupie B wygrała Natalia Czerwonka - 1.59,48, Katarzyna Woźniak była 10. - 2.02,69.