Krystyna Guzik zajęła czwarte miejsce w biegu na dochodzenie na 10 km biathlonowego Pucharu Świata. Magdalena Gwizdoń była 15. Triumfowała liderka klasyfikacji generalnej cyklu Czeszka Gabriela Soukalova, najlepsza także w czwartkowym sprincie na 7,5 km.

Krystyna Guzik /MIKE STURK /PAP/EPA

Guzik była w czwartek trzecia i niewiele brakowało, a obroniłaby tę lokatę w biegu na dochodzenie. Na ostatnie okrążenie wbiegała z przewagą 11 sekund nad reprezentantką gospodarzy Susan Dunklee i 13 nad Marie Dorin Habert. Francuzka, mistrzyni świata w tej konkurencji z 2015 roku, zdołała jednak wyprzedzić Polkę. Drugie miejsce zajęła Finka Kaisa Makarainen.

Soukalova odniosła 12. zwycięstwo w karierze i umocniła się na pierwszym miejscu klasyfikacji generalnej. Miała 34 s przewagi nad Makarainen i 38,8 nad Dorin Habert. Guzik, która awansowała na dziewiąte miejsce cyklu, straciła do Czeszki 43,9 s.

Do biegu na dochodzenie zakwalifikowała się również Weronika Nowakowska, ale nie stanęła na starcie.

Na sobotę zaplanowano sztafety 4x6 kobiet i 4x7,5 km mężczyzn. Zmagania w Presque Isle to ostatnia runda PŚ przed mistrzostwami świata w Oslo-Holmenkollen, które odbędą się w marcu.