Jan Ziobro zajął trzecie miejsce w drugim dniu zawodów Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich w Zakopanem. Podobnie jak w sobotę, zwyciężył Austriak Ulrich Wohlgenannt.

Jan Ziobro /PAP/Grzegorz Momot /PAP

W pierwszej serii Jan Ziobro po skoku na 123,5 był siódmy. W drugiej zawodnik zakopiańskiego WKS uzyskał odległość 131 m, i to zapewniło mu awans na trzecie miejsce. Lokaty w pierwszej dziesiątce zapewnili sobie także Jakub Wolny, który zakończył konkurs na czwartym miejscu, szósty Bartłomiej Kłusek i dziesiąty Krzysztof Biegun.

Niespodziewanie słabo wypadł Klemens Murańka, który w pierwszej próbie niedzielnego konkursu osiągnął jedynie odległość 106,5 m i nie awansował do serii finałowej. Dzień wcześniej zawodnik TS Wisła Zakopane był tuż za podium.

W serii finałowej wystartowało siedmiu z 12. Polaków.

Triumf na Wielkiej Krokwi odnotował Wohlgenannt, który nie miał sobie równych w obu zakopiańskich konkursach. Drugie miejsce w niedzielę zajął jego kolega z reprezentacji Thomas Diethart.

Mimo nieobecności w Zakopanem, po dwudziestu zawodach na czele klasyfikacji generalnej PK jest Niemiec Karl Geiger - 574 pkt. Miejscami zamienili się natomiast Clemens Aigner i Tom Hilde. Austriak po niedzielnym konkursie ma na swoim koncie 573 pkt, a Norweg, który nie wystartował w stolicy polskich Tatr, ma o 15. punktów mniej.

W niedzielę na Wielkiej Krokwi było słoneczne, a temperatura wahała się od 1 do 4 stopni powyżej zera, skoczkom dokuczał jednak okresowo wiatr wiejący ze zmiennych kierunków. Z tego właśnie powodu konkurs kilkakrotnie przerywano.