Hokejowa reprezentacja Polski przegrała z Austrią 2:4 (1:2, 0:1, 1:1) w ostatnim meczu rozgrywanego w Katowicach turnieju EIHC. Całą rywalizację wygrała z kompletem zwycięstw Słowenia, przed Austrią, Polską i Koreą Południową.

Gracze reprezentacji Polski Bartosz Dąbkowski i bramkarz Kamil Kosowski oraz Austriak Michael Schiechl /Andrzej Grygiel /PAP

Bramki: Alexander Pallestrang (8), Alexander Cijan (11), 1:2 Mateusz Rompkowski (15), 1:3 Marco Brucker (38), 2:3 Michał Kotlorz (54), 2:4 Michael Schechl (60).

Kary: Polska - 4 minuty, Austria - 6 minut.

Stawką spotkania było drugie miejsce w turnieju. Polacy zaczęli mecz źle. Po 11 minutach było już 0:2. Wtedy trener Jacek Płachta poprosił o czas i od tego momentu jego podopieczni zaczęli grać nieco lepiej. Mateusz Rompkowski zdobył kontaktowego gola, ale później znów groźniejsi byli goście. Mogli podwyższyć prowadzenie w 33. minucie, jednak Daniel Ban nie wykorzystał rzutu karnego. Do siatki trafił potem jeszcze Marco Brucker i po dwóch tercjach biało-czerwoni przegrywali 1:3.

Nadzieję polskim kibicom dał niespełna sześć minut przed końcem meczu Michał Kotlorz, zdobywając drugą bramkę. Potem sytuacji sam na sam z austriackim bramkarzem nie wykorzystał Aron Chmielewski.

W ostatniej minucie Polacy wycofali bramkarza i przy dopingu kibiców ruszyli do ataku. Nadziali się jednak na kontrę gości, którzy zdobyli czwartą bramkę.

We wcześniejszym sobotnim spotkaniu Słowenia pokonała Koreę Południową 4:1 (1:0, 1:1, 2:0).

W ramach przygotowań do mistrzostw zespół trenera Jacka Płachty w kolejnym turnieju EIHC na tafli "Satelity" obok katowickiego Spodka podejmie w grudniu ekipy Kazachstanu, Francji i Włoch.

MŚ Dywizji 1A zostaną rozegrane w Spodku w dniach 23-29 kwietnia z udziałem Japonii, Słowenii, Włoch, Korei Południowej i Austrii. Dwie najlepsze drużyny awansują do elity, ostatnia spadnie do Dywizji 1B.

W tym roku turniej tej samej rangi został rozegrany w nowej hali w Krakowie. Polacy zajęli w nim trzecie miejsce, za Kazachstanem i Węgrami, które awansowały do elity.