Dwie dogrywki i remis w dwumeczu - takim wynikiem zakończyła się brytyjska eskapada naszych hokeistów. W sobotę biało-czerwoni pokonali gospodarzy 4:3, dzień później ulegli im 2:3. „Pod względem szkoleniowym - dwa naprawdę dobre mecze” - podkreślał selekcjoner Jacek Płachta.

Trener reprezentacji Polski Jacek Płachta (C) /Jacek Bednarczyk /PAP

Mecze z Brytyjczykami były dla naszej kadry sprawdzianem w ramach przygotowań do MŚ 1A, które za niespełna dwa tygodnie wystartują w katowickim Spodku.

Sobotni mecz - dobra walka, wygraliśmy w dogrywce, wydaje mi się, że zasłużenie. W niedzielę walczyliśmy - z wyniku 0:1 udało nam się wyjść na prowadzenie na 2:1. Ale nie udało nam się utrzymać tego prowadzenia. Musimy popracować trochę nad przewagami i osłabieniami, bo wydaje mi się, że to zaważyło na drugim meczu - mówił po spotkaniu w Coventry napastnik Filip Komorski.

Zagraliśmy dwa dobre mecze z dobrym przeciwnikiem. Myślę, że w pierwszym byliśmy drużyną przeważającą. W drugim meczu był bardzo wyrównany pojedynek i myślę, że ten wynik był sprawiedliwy. Pod względem szkoleniowym - dwa naprawdę dobre spotkania - podkreślał szkoleniowiec kadry Jacek Płachta.

Cieszy nas to, że kibice dopisali. Było dużo ludzi, czuliśmy ich doping, a to naprawdę nam pomagało - zaznaczył Komorski.

Podopieczni Jacka Płachty przygotowują się do MŚ 1A, które w dniach 23-29 kwietnia rozegrane zostaną w katowickim Spodku. Rywalami biało-czerwonych będą ekipy Słowenii, Austrii, Włoch, Japonii i Korei Południowej.

Mamy dla Was bilety na wszystkie mecze mistrzostw! Rozdajemy je codziennie do końca turnieju. Dołączcie do zabawy!

Wielka Brytania - Polska 3:2 po dogrywce (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)

1:0 Farmer 13:40
1:1 Łopuski - Komorski - Guzik 37:57
1:2 Bepierszcz - Dziubiński - Wronka 51:16 (w przewadze)
2:2 Weaver - Farmer - O'Connor 56:50 (w przewadze)
3:2 O'Connor - Farmer - Tait 62:57 (w przewadze)