Oficjalne treningi, kwalifikacje do jutrzejszego konkursu indywidualnego, a wieczorem turniej drużynowy - to program dzisiejszych zajęć skoczków narciarskich, uczestniczących w zawodach Pucharu Świata w Zakopanem.

W piątek z powodu zbyt silnego wiatru - halny osiągał w porywach prędkość prawie 60 km/h - nie udało się przeprowadzić treningów i kwalifikacji, zostały więc przełożone na dzisiaj. Jeżeli pogoda nie sprawi ponownie przykrej niespodzianki, treningi rozpoczną się o godzinie 11, a kwalifikacje o 12:45.

Według synoptyków, warunki pogodowe mają się dziś poprawić. Jest nadzieja, że wiatr osłabnie do umiarkowanego ze średnią prędkością w granicach 5 m/s (18 km/h). Temperatura spadnie do minus jednego-zera stopni, będą się natomiast pojawiać opady deszczu ze śniegiem i śniegu - poinformował kierownik miejscowej Stacji Hydrologiczno-Meteorologicznej IMGW-PIB Michał Furmanek.

Na godzinę 17 zaplanowany jest natomiast początek konkursu drużynowego. Skład ekipy biało-czerwonych trener Łukasz Kruczek poda po treningach.

W Zakopanem wystartuje 69 skoczków z 16 krajów, w tym Polacy: Stanisław Biela, Stefan Hula, Maciej Kot, Bartłomiej Kłusek, Dawid Kubacki, Krzysztof Leja, Krzysztof Miętus, Klemens Murańka, Kamil Stoch, Jan Ziobro, Aleksander Zniszczoł i Piotr Żyła.

(edbie)