Jakub Wolny zdobył złoty medal w skokach narciarskich na średnim obiekcie w mistrzostwach świata juniorów, które odbywają się we włoskim Predazzo. Szósty był Krzysztof Biegun. W pierwszej dziesiątce, na ósmym miejscu, znalazł się także Klemens Murańka.

Wolny zajmował po pierwszej serii szóstą lokatę. Skoczył 91 metrów. W drugiej próbie wylądował jednak aż o osiem metrów dalej i został mistrzem świata.

Srebrny medal zdobył Patrick Streitler. Austriak stracił do Polaka 0,3 punktu. Brąz przypadł prowadzącemu po pierwszej serii Rosjaninowi Jewgienijowi Klimowowi.

W czołowej dziesiątce znalazło się trzech reprezentantów Polski. Krzysztof Biegun był szósty, a Klemens Murańka - ósmy. Trzynastą pozycję zajął natomiast Aleksander Zniszczoł.

Największym pechowcem konkursu był Fin Santeri Ylitapio, zajmujący po pierwszej serii trzecią lokatę - 92,5 m. W finale po lądowaniu na 98 m odpięła mu się prawa narta, dotknął rękami zeskoku i stracił miejsce na podium. Ostatecznie został sklasyfikowany na 18. pozycji.

Jutro w Predazzo zostanie rozegrany konkurs drużynowy.