LOT wznawia rejsy między Warszawą a Brukselą - poinformował polski przewoźnik. Lotnisko Zaventem, na którym doszło do zamachów, zostało częściowo otwarte dla lotów pasażerskich w niedzielę. Polski przewoźnik będzie obsługiwać jeden rejs dziennie.

LOT wznawia rejsy między Warszawą a Brukselą - poinformował polski przewoźnik. Lotnisko Zaventem, na którym doszło do zamachów, zostało częściowo otwarte dla lotów pasażerskich w niedzielę. Polski przewoźnik będzie obsługiwać jeden rejs dziennie.
LOT wznawia połączenie do Brukseli (zdj. ilustracyjne) /Darek Delmanowicz /PAP

Pierwszy samolot wystartował z Warszawy we wtorek o godz. 19.50.

O czym powinni wiedzieć pasażerowie

LOT informuje, że służby nie będą akceptowały kart pokładowych w wersji mobilnej, czyli np. wyświetlanych na ekranach telefonów komórkowych.  

Z uwagi na ograniczoną przestrzeń tymczasowej hali odpraw oraz zaostrzone procedury bezpieczeństwa, dostęp do zastępczego terminalu zapewniony jest wyłącznie pasażerom posiadającym wydruk biletu lub rezerwacji oraz odpowiedni dokument tożsamości - głosi komunikat przewoźnika.

Ponadto, każdy pasażer powinien przygotować dokumenty do rutynowego sprawdzenia przez służby lotniska już w pierwszym etapie odprawy, czyli przy wejściu do tymczasowej hali odpraw - informuje LOT. Niespełnienie tego wymogu, może spowodować nieprzyjęcie pasażera do strefy zastrzeżonej brukselskiego lotniska. Tym samym, rodzina i znajomi odprowadzający oraz witający pasażerów na lotnisku nie mogą przebywać na terenie tymczasowego terminalu - zaznaczono.

W terminalu tymczasowym lotniska Zaventem otwarte zostały cztery dodatkowe stanowiska obsługi pasażerskiej oraz tyle samo stanowisk do odprawy samodzielnej. Polski przewoźnik zwraca uwagę, że najlepiej jest zgłosić się do odprawy na 3 godz. przed planowanym odlotem.

Do odwołania niedostępna jest możliwość samodzielnego podróżowania dzieci do 12. roku życia. Tymczasowo na lotnisko można dojechać wyłącznie samochodem lub taksówką, transport publiczny, jak również parkingi, nadal pozostają nieczynne - informuje LOT.

Pasażerowie odwołanych lotów będą mogli zmienić rezerwację

Polski przewoźnik planuje umożliwić pasażerom odwołanych rejsów zmianę rezerwacji na loty, które zostały przywrócone. Odbędzie się to w ramach dostępności miejsc. Na tej trasie latać będą jednak większe samoloty.

Zamknięte po zamachach terrorystycznych z 22 marca międzynarodowe lotnisko Zaventem pod Brukselą zostało częściowo otwarte w niedzielę dla lotów pasażerskich. W wyniku ataku na port lotniczy znacznie zniszczona została hala odpraw - nie obsługiwano ruchu pasażerskiego, obsługiwany był tylko ruch cargo.

(dp)