Nietypowa reakcja Belgów na policyjny apel. Po tym, jak w Brukseli ogłoszono najwyższy stopień zagrożenia terrorystycznego, władze poprosiły obywateli, by uważali, co publikują w mediach społecznościowych. Chodziło o to, by informacje, że gdzieś prowadzona jest policyjna akcja, nie dotarły do terrorystów. Belgowie posłuchali. W odpowiedzi pod hasztagiem #BrusselsLockdown zaczęli publikować na Twitterze zabawne zdjęcia kotów.

Wczoraj wieczorem belgijska policja przeprowadziła gigantyczną operację antyterrorystyczną w Brukseli i mieście Charleroi. Zatrzymano w sumie 16 osób. W czasie akcji funkcjonariusze apelowali, by ze względów bezpieczeństwa nie podchodzić do okien.

Policja poprosiła także, by użytkownicy mediów społecznościowych nie informowali o policyjnych akcjach. Takie wiadomości mogłyby bowiem zostać wykorzystane przez terrorystów.

Na reakcję nie trzeba było długo czekać. Pod hasztagiem #BrusselsLockdown (#Brukselaodcięta) na Twitterze zaczęły pojawiać się tweety z zabawnymi zdjęciami kotów. Zobaczcie sami:

W odpowiedzi na akcję belgijska policja podziękowała wszystkim kotom:

(mpw)