​Tajlandzkie satelity wykryły 300 obiektów unoszących się na oceanie. Wszystkie znajdują się w rejonie poszukiwań zaginionego samolotu Boeing 777. Zdjęcia przekazano już władzom w Kuala Lumpur.

Szczątki Boeinga 777? Zlokalizowano ponad 120 "nowych obiektów"

Satelity namierzyły 122 "nowych obiektów" na oceanie, które mogą być szczątkami zaginionego Boeinga 777 - powiedział malezyjski minister transportu. Elementy są "jasne i wykonane z solidnego materiału". Do Australii dotarł już natomiast amerykański specjalistyczny sprzęt do... czytaj więcej

Dyrektor Agencji Geoinformatyki i Rozwoju Technologii Kosmicznej Tajlandii Anond Snidvongs poinformował, że przedmioty zlokalizowano około 2700 km na południowy zachód od australijskiego miasta Perth. Zdjęcia zostały zrobione w poniedziałek, ale proces ich przetwarzania i analizy trwał dwa dni.

Szef agencji dodał, że sfotografowane przedmioty znajdowały się w odległości około 200 km od obiektów zlokalizowanych w niedzielę przez satelity należące do koncernu Airbus.

Poszukiwania Boeinga 777 Malaysia Airlines koncentrują się na obszarze Oceanu Indyjskiego na południowy zachód od Perth. Uczestniczą w nich samoloty, statki i okręty. W środę do Australii dotarł amerykański specjalistyczny sprzęt do wykrywania sygnałów nadawanych przez czarne skrzynki zaginionego samolotu. Jednak zła pogoda uniemożliwiła kontynuowanie akcji. Informację o zawieszeniu poszukiwań potwierdziły władze australijskie.

Boeing 777 Malaysia Airlines z 239 osobami na pokładzie zniknął z radarów 8 marca, mniej niż godzinę po starcie z lotniska w stolicy Malezji, Kuala Lumpur. Samolot leciał do Pekinu.

(abs)