Czarnoskórzy Amerykanie stoją niemal murem za Obamą. Jak wynika z sondażowych badań, przynajmniej 70 procent z nich zagłosuje we wtorek na urzędującego prezydenta.

Barack Obama jest pierwszym czarnoskórym prezydentem w historii USA. Z pewnością może liczyć na duże poparcie Afroamerykanów. Jesteśmy niemal pewni, że Afroamerykanie będą głosować na Obamę, ale to, na co będziemy patrzeć to fakt, czy pójdą głosować. W 2008 roku - jak wszyscy wiemy - frekwencja wśród Afroamerykanów była bezprecedensowa. Czy tym razem ci ludzie pójdą głosować ponownie? - zastanawia się doktor nauk politycznych Christine Leveaux Haley z Uniwersytetu w Houston. Wielu czarnoskórych obywateli pomaga w kampanii urzędującego prezydenta.

Jak się masz Obama? Walczymy tu dla ciebie, jesteśmy z tobą. Jesteśmy tu dla ciebie - mówi jedna z wolontariuszek. Kolejna dodaje:  Głosuję na prezydenta Baracka Obamę. Ponieważ prezydent Barack Obama dokonuje pewnych zmian.

Czarnoskóry bezdomny, który na swoim wózku przyczepił kartkę z napisem "Obama" też liczy na zmiany. Czuję, że z Obamą na stanowisku po wyborach rzeczy się zmienią, że to będzie lepsze dla Ameryki - powiedział.

Na razie obaj kandydaci według sondaży mają po 49 procent poparcia.