Podlasie, Warmia i Mazury, Mazowsze, Małopolska, Opolszczyzna - to tylko niektóre z regionów, w których w ostatni weekend przed wyborami kandydaci na prezydenta będą spotykać się z Polakami. W sobotę i niedzielę w całym kraju będą odbywać się zarówno duże konwencje wyborcze, jak i kameralne spotkania z mieszkańcami.

Sobotę ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda rozpocznie od oświadczenia, które wygłosi w siedzibie swojego sztabu przy ul. Wierzbowej w Warszawie. Następnie uda się na Podlasie.

Duda odsłoni w sobotę w Grajewie przy Liceum Ogólnokształcącym tablicę upamiętniającą Helenę Tymińską - babcię Danuty Siedzikównej "Inki". Następnie przed Urzędem Miejskim prezydent spotka się z mieszkańcami miasta. Z Grajewa Duda uda się do Moniek, gdzie odbędzie się jego kolejne spotkanie wyborcze. Sobotni program prezydent zakończy w Białymstoku na Rynku Kościuszki, gdzie wygłosi przemówienie przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego.

W niedzielę z kolei w Krakowie odbędzie się konwencja wyborcza urzędującego prezydenta. W ramach kampanii w całym kraju będą odbywać się także spotkania z mieszkańcami przedstawicieli rządu i PiS.

Spotkania z Rafałem Trzaskowskim

Z kolei kandydat KO, obecny prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w sobotę będzie spotykał się z mieszkańcami Warmii i Mazur.

Jedyne wystąpienie kandydata KO tego dnia będzie miało miejsce przed Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Olsztynie. Z Olsztyna Trzaskowski uda się na spotkanie z mieszkańcami Biskupca, a następnie odwiedzi strażaków z OSP Sorkwity. We wsi Sorkwity (powiat mrągowski) odbędzie się też briefing prasowy. Sobotnie aktywności kampanijne kandydata KO zakończą dwa spotkania z mieszkańcami: w Mikołajkach i Ełku.

W niedzielę natomiast Trzaskowski wybierze się na Podlasie. Kandydat KO spotka się z mieszkańcami trzech miast: Suwałk, Augustowa i stolicy województwa - Białegostoku.

Kosiniak-Kamysz odwiedzi Opolszczyznę

Lider PSL i kandydat Koalicji Polskiej na prezydenta Władysław Kosiniak-Kamysz w sobotę odwiedzi Opolszczyznę. Najpierw spotka się z prezydentem Opola Arkadiuszem Wiśniewskim, z którym wybierze się na wspólny spacer po Rynku. Następnie Kosiniak-Kamysz złoży kwiaty pod tablicą Stanisława Mikołajczyka przed wejściem do Filharmonii Opolskiej.

Kulminacyjnym punktem lidera PSL będzie jego konwencja wyborcza, która rozpocznie się w południe w amfiteatrze opolskim - Narodowym Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. Natomiast wieczorem w sobotę Kosiniak-Kamysz wraz z Katarzyną Hall, Aleksandrem Hallem i Markiem Biernackim pojawi się na konferencji prasowej w Gdańsku.

Szymon Hołownia w Ostrołęce i Bielsku Podlaskim

Kandydat niezależny Szymon Hołownia sobotnie aktywności kampanijne rozpocznie w Ostrołęce, gdzie przed południem, po briefingu prasowym, spotka się z mieszkańcami. Z Ostrołęki Hołownia uda się do Białegostoku. W stolicy województwa podlaskiego Hołownia spotka się z mieszkańcami miasta.

Z kolei w niedzielę w południe Hołownia spotka się z burmistrzem Bielska Podlaskiego Jarosławem Borowskim. Po południu Hołownia będzie przebywał w Hajnówce, gdzie w planach ma zarówno briefing prasowy, jak i spotkanie z mieszkańcami na skwerze im. dr Dymitra Wasilewskiego.

Weekendowy objazd Biedronia po Mazowszu

Europoseł Lewicy i kandydat ugrupowań lewicowych na prezydenta Robert Biedroń sobotę spędzi w Warszawie, gdzie wczesnym popołudniem odbędzie się jego konwencja wyborcza. Z Warszawy Biedroń ruszy w weekendowy objazd po Mazowszu. W niedzielę przed południem spotka się z mieszkańcami Ciechanowa, skąd po południu uda się do Pułtuska.

Centralna konwencja wyborcza Krzysztofa Bosaka

Kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak pierwszy dzień ostatniego weekendu przedwyborczego spędzi w Warszawie. W Parku im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego zainauguruje swój wiec wyborczy. Sztab wyborczy określił to wydarzenie jako "centralną konwencję wyborczą" Bosaka.

Z kolei w niedzielę w Radomiu Bosak złoży kwiaty przed Pomnikiem Ofiar Czerwca '76 roku, gdzie odbędzie się także jego briefing prasowy. Następnie kandydat Konfederacji spotka się z mieszkańcami miasta i przedstawicielami mediów.

Antyrządowe demonstracje

Gdy politycy będą opowiadać o swoich planach,  na ulicach zamierza protestować sporo ludzi. O 12 w warszawie przed Ministerstwem Aktywów Państwowych protestować będą związkowcy z Poczty Polskiej oraz Polskich Linii Lotniczych LOT. Będą oni sprzeciwiać się obniżkom pensji i zwolnieniom.

O 16 natomiast przed pałacem prezydenckim ma się odbyć duża antyrządowa demonstracja, KOD i Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, głównie przeciwko dyskryminacji. 

Do wyborów pozostało jeszcze osiem dni. Zmierzy się w nich jedenastu kandydatów: Robert Biedroń, Krzysztof Bosak, Andrzej Duda, Szymon Hołownia, Marek Jakubiak, Władysław Kosiniak-Kamysz, Mirosław Piotrowski, Paweł Tanajno, Rafał Trzaskowski, Waldemar Witkowski i Stanisław Żółtek.

Kampania wyborcza zakończy się w piątek 26 czerwca o godz. 24.00. Wybory odbędą się w niedzielę 28 czerwca, jeśli żaden z kandydatów w nie uzyska w nich więcej niż połowy ważnie oddanych głosów, wówczas - 12 lipca - odbędzie się druga tura.