Marek Działoszyński, były szef policji będzie będzie otwierał łódzką listę Polskiego Stronnictwa Ludowego w wyborach do Sejmu. „Myślę, że mogę służyć Łodzi i PSL tymi doświadczeniami, które kilka lat temu zdobywałem w Łodzi. To Łódź mnie wypromowała” – powiedział Działoszyński.

W Łodzi odbyła się w czwartek Wojewódzka Konwencja Wyborcza Polskiego Stronnictwa Ludowego, na której zaakceptowano jednogłośnie trzy listy kandydatów do Sejmu oraz kandydatów do Senatu. Na listach wyborczych do Sejmu w okręgu łódzkim znalazło się 20 osób, w piotrkowskim - 18, a w sieradzkim - 24.

Otwierający łódzką listę Marek Działoszyński podkreślił, że zgadzając się na start w wyborach musiał trochę zmienić swoją "filozofię funkcjonowania". Do tej pory funkcjonowałem bowiem w firmie trochę autokratycznej, gdzie jak już się było na stanowisku, to wszyscy musieli słuchać. Tutaj jest demokracja - tłumaczył. Dodał, że pierwsze rozmowy dotyczące startu z listy PSL rozpoczęły się dwa miesiące temu.

Wybory parlamentarne odbędą się 25 października. Komitety wyborcze mają czas do północy 15 września na zgłoszenie list kandydatów na posłów oraz kandydatur do Senatu. 

(mn)