Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński skierował list do nowo wybranych parlamentarzystów PiS. "To świetne zwycięstwo jest nie tylko powodem do zasłużonej dumy i radości, ale także zobowiązaniem, wezwaniem do jeszcze cięższej pracy. Nie możemy spocząć na laurach” – podkreślił. „Nasze zadanie nie skończyło się na wygraniu wyborów. Nie szliśmy do nich po to, żeby przejąć władzę dla niej samej, ale po to, by doprowadzić do dobrej zmiany dla Polski" – dodał.

Jarosław Kaczyński w liście, do którego dotarła PAP, dziękuje za "piękną walkę i trud" w trakcie kampanii, które umożliwiły PiS zdobycie samodzielnej większości w Sejmie i Senacie. Podkreśla, że jego partia ma "dobry program i znakomitych ludzi". Tłumaczy też, że część z posłów "będzie pełniła różnego rodzaju funkcje wykonawcze", a reszcie przypadnie przywilej stanowienia prawa i pracy w okręgach.

To wy swoją pracą i zaangażowaniem będziecie na co dzień udowadniać waszym wyborcom, że warto było oddać głos na listy Prawa i Sprawiedliwości. To wy będziecie przekonywać nieprzekonanych do naszej partii i programu - stwierdził prezes w liście do parlamentarzystów PiS. To wy będziecie pokazywać obywatelom, że można rządzić uczciwie i "swoich pożytków zapomniawszy" służyć dobru wspólnemu. I o to, jeszcze raz gratulując sukcesu oraz dziękując za piękną walkę chciałbym prosić - dodał.

Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory parlamentarne, zdobywając większość w Sejmie (235 mandatów na 460) oraz w Senacie - 61 na 100 senatorów. Kandydatką tej partii na premiera jest Beata Szydło.

(mn)