„Szkodliwy i niebezpieczny jest obraz Polski, jaki chciał pokazać Jarosław Kaczyński podczas środowej debaty w Sejmie - ksenofobicznej i odwróconej plecami do europejskich problemów, niechętnej i agresywnej" – stwierdził szef MSZ Grzegorz Schetyna. Podczas spotkania w Toruniu podkreślał, że Polska ma świetną opinię w świecie, ale łatwo ją stracić.

Minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna wziął udział w spotkaniu z lokalnymi przedsiębiorcami i lokalnymi samorządowcami pod hasłem: "Po pierwsze gospodarka. Jak wspierać rozwój eksportu?".

Polska ma świetną opinię w świecie. Z tego cieszymy się i jesteśmy dumni, potrafimy się tym chwalić - stwierdził Schetyna. Zawsze tym, którzy mówią, że jest świetnie i tak ma być, to zawsze mówię, że markę buduje się przez lata, żeby nie powiedzieć przez dziesięciolecia, a traci się w ciągu kilku tygodni - zauważył. Wyzwaniem jest, jak przekonywać wyborców, Polaków do wizji kraju, a jak być elementarnie przyzwoitym, przewidywalnym członkiem wspólnoty europejskiej - podkreślił szef MSZ.