Władza może uczynić znacznie więcej, jeśli rozmawia ze społeczeństwem, dlatego prosimy o aktywność i prosimy o rozmowę - powiedział w sobotę Jarosław Kaczyński podczas spotkania w Miedznej Murowanej w woj. łódzkim. Prezes PiS pojawił się na Pikniku Rodzinnym #DobryCzasPL.

Jarosław Kaczyński przekonywał, że "władza może uczynić nieporównanie więcej wtedy, jeżeli współpracuje - rozmawia ze społeczeństwem i jeżeli społeczeństwo jest aktywne". Dlatego o tę aktywność tak bardzo prosimy i tak bardzo prosimy o tę rozmowę, żebyśmy wiedzieli co jest najpierw a co potem, jakie sprawy należy rozwiązywać szybko, a z jakimi można poczekać - podkreślił.

Przecież wszystkiego na raz, po tylu latach zaniedbań uczynić się nie da, ale chyba wykazaliśmy w ciągu tych czterech lat, że można zrobić dużo i że można przede wszystkie stworzyć to, co jest podstawą dobrego życia społecznego - narodowego, podstawą demokracji" - powiedział Kaczyński, zaznaczając przy tym, że to jest właśnie wiarygodność. "Myśmy obiecali i zrobili - powiedział Jarosław Kaczyński. To obiecaliśmy jeszcze w tamtych wyborach, zostało zrobione już stosunkowo dawno - oczywiście jeśli spojrzeć na to w perspektywie tylko tego czterolecia. Teraz były kolejne obietnice i też je realizujemy i też z pewnością przed wyborami będą zrealizowane - zapewnił dodając, że "tak będzie też dalej".

"My chcemy prawdziwej demokracji"

W ocenie prezesa PiS wiarygodność, to nie jest sprawa "różnych akcji społecznych, wielkich transferów społecznych, które PiS wykonuje, których symbolem jest 500 plus". To jest jeszcze sprawa zaufania - powiedział przypominając, że bez sensu jest akt głosowania, gdy nie dokonuje się tego, co się obiecało. To jest wtedy oszustwo, a nie demokracja, a my chcemy prawdziwej demokracji  - zaznaczył Jarosław Kaczyński dodając przy tym, że ta prawdziwa demokracja może być tylko wtedy, gdy istnieje wiarygodność. My będziemy tej wiarygodności strzegli, strzegli ze wszystkich sił, bo to naprawdę ważne - stwierdził.

Zdaniem szefa PiS te fundamenty są naprawdę ważne, choć muszą się dopiero wzmocnić, "ale już jednak są wybudowane fundamenty takiej prawdziwej polskiej demokracji". Nie tylko procedur demokratycznych - bo wybory mogą być także w niedemokratycznym kraju - chodzi o to, żeby te wybory o czymś rzeczywiście decydowały i to czynimy - ocenił Jarosław Kaczyński.

Polska tradycja wyrasta ze wsi, różnej wsi - takiej, która jest teraz i tej, której już nie ma, ale stąd wziął się ten fenomen nazywany polskością, a to jest coś niesłychanie ważnego, niesłychanie cennego - mówił prezes PiS.