Znany, lubiany, doceniany i od zawsze z niezawodną publiką. Czyli Jarocin Festiwal, wydarzenie muzyczne cenione przez większość artystów. W tym roku na Stadionie w Jarocinie fani rockowych brzmień spotkają się w dniach 17-19 lipca!

Po 1980 roku festiwal w Jarocinie odgrywał dużą rolę dla świata muzycznego, między innymi dzięki festiwalowej publiczności. Choć czasy się zmieniły, wydarzenie nadal cieszy się ogromną popularnością i wysoką rangą wśród polskich festiwali.

W tym roku na pięciu scenach usłyszymy około czterdziestu wykonawców z różnych części świata. A wśród głównych gwiazd: The Kooks, Peter HookJoy Division czy The Rumjacks. Jednak główny nacisk kładzie się tutaj na polskich artystów, co jest ogromnym plusem całego wydarzenia. Budzy i Trupia Czaszka, Acid Drinkers, My Riot, Natalia Przybysz, Organek, Curly HeadsLao Che. To tylko garstka nazw zespołów, artystów, którzy pojawią się w Jarocinie, spodziewać można się dużo, dużo więcej!

Podczas festiwalu świętować będziemy także 30-lecie formacji Voo Voo. Nie zabraknie koncertów znanych rockowych zawodowców: Big Cyc, Nowe Sytuacje oraz zespołu Muchy, który przygotował oprawę muzyczną do audio-wizualnego spektaklu z okazji 30-lecia filmu Fala Piotra Łazarkiewicza.

Organizatorzy Jarocin Festiwal stawiają także na młodych muzyków. Wszystko za sprawą konkursu Jarocińskie Rytmy Młodych. Drugiego dnia (18 lipca) na scenie zaprezentują się zespoły z różnymi gatunkami muzycznymi, ale każdy na swój sposób wyjątkowy. Być może wśród uczestników tegorocznej edycji będzie grupa, która zawojuje polską sceną rockową na najbliższe lata.

17-19 lipca to prawdziwe święto rocka w Jarocinie. Więcej informacji o festiwalu oraz cały line-up dostępny jest pod adresem: www.jarocinfestiwal.pl

Bartek Kopiniak