Najbliższe dni upłyną pod znakiem aury dynamicznej i kapryśnej. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane oraz duże, przydadzą się też parasole. Strefa opadów będzie przemieszczać się z zachodu na wschód kraju. Synoptycy ostrzegają, że lokalnie spodziewane są burze, miejscami gwałtowne. Niewkluczone są też ulewy i gradobicia. Na upały nie ma co liczyć, temperatury nie przekroczą 21 st. Celsjusza. Co prawda, niedziela przyniesie większą ilość słońca, ale wyraźną poprawę pogody przyniesie dopiero poniedziałek.

Do kraju nadal napływa chłodne powietrze polarno-morskie. W nocy z soboty na niedzielę miejscami utrzymają się opady deszczu, głównie o charakterze przelotnym. Dominować będzie zachmurzenie duże, a widzialność mogą utrudniać gęste mgły. Chłodno. Temperatura będzie się wahać od 6 st. Celsjusza do 11 st. Celsjusza. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

W niedzielę znacznie więcej chwil ze słońcem, dominować będzie zachmurzenie umiarkowane oraz małe, do dużego wzrośnie jedynie na Pomorzu Zachodnim. Jednocześnie niemal w całym kraju nadal spodziewane są opady. Na szczęście, deszcz nie będzie intensywny, a raczej przelotny. Na upały nie ma co liczyć. Wartości na termometrach wciąż bardziej jesienne niż letnie. Maksymalnie ma być od 19 stopni Celsjusza w Warszawie do nawet 22 st. Celsjusza we Wrocławiu. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Wyraźną zmianę pogody przyniesie dopiero poniedziałek. Opady deszczu utrzymają się jedynie na Pomorzu oraz Warmii i Mazurach. Dodatkowo na Zachodnim Pomorzu może zagrzmieć. W pozostałych regionach bardzo słonecznie. Co więcej, będzie znacznie cieplej. W Krakowie termometry wskażą nawet do 25 st. Celsjusza, najchłodniej będzie w Gdańsku - maksymalnie do 20 st. Celsjusza. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Jeszcze bardziej optymistycznie przedstawiają się prognozy na wtorek. Opady deszczu w końcu ustąpią i we wszystkich regionach kraju zaświeci słońce. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane oraz małe. Wartości na termometrach korzystne. Najcieplej w Rzeszowie - nawet do 25 stopni Celsjusza, a najchłodniej w Gdańsku - do 20 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.


Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!