Klonownica to najkrótsza rzeka w Polsce, która według różnych źródeł ma od 500 do 800 metrów długości. Mimo swoich małych rozmiarów kajakarze ją uwielbiają.

Rzeka Klonownica łączy dwa jeziora - Białe i Necko. Według różnych źródeł ma od 500 do 800 metrów długości. Uważana jest za najkrótszą rzekę w Polsce. Jest częścią szlaku Kanału Augustowskiego. Jej nazwa może wywodzić się nie od klonu, ale od jaćwieskiego słowa klen oznaczającego ukośny, krzywy. Dlaczego mimo małych rozmiarów Klonownica jest tak popularna?

To jest miła, spokojne i przede wszystkim piękna rzeczka - powiedziała naszemu reporterowi Piotrowi Bułakowskiemu Pani Barbara, która współprowadzi ośrodek wypoczynkowy położony nad Klonownicą. Motorówki i inne silnikowe pływadła muszą tutaj zwolnić, więc nie ma fal.

Nad rzeką przebiegają dwa mosty - kolejowy oraz drogowy, w ciągu krajowej "ósemki". Ciekawe uczucie przepłynąć pod mostami i to wśród tak bujnej zieleni - powiedział kajakarz. Każdy lubi tę rzekę, bo łączy dwa piękne jeziora. Mimo że krótka, jej rola jest wielka!