Dwa krokodyle stały się sensacją na Krecie. Zostały zauważone w zeszłym tygodniu w pobliżu sztucznego jeziora na południe od Rethymnonu. Po tym, jak napisała o tym grecka prasa, tłumy turystów chcą sfotografować krokodyle na wolności.

Po tym, jak kilka dni temu prasa doniosła o odkryciu już drugiego gada, na Krecie zapanowała swoista moda na krokodyle. Turyści z aparatami fotograficznym ruszyli nad jezioro, a w niemal każdym sklepiku z pamiątkami można kupić miniaturki tych zwierząt.

Władze wyspy ostrzegają jednak przed niebezpieczeństwem. Na miejsce wysłano nawet patrole policji, żeby trzymać gapiów z daleka.

Nie dopuścimy do tego, żeby krokodyle zadomowiły się na Krecie - oświadczył przedstawiciel władz Giorgos Marinakis. Wynajęto nawet specjalistów, którzy mają odłowić i wywieźć z wyspy blisko dwumetrowe gady.

Władze apelują do osoby, która wypuściła na wolność krokodyle, aby zgłosiła się - choćby anonimowo. Chcemy mieć pewność, że są to tylko dwa gady - powiedział Marinakis.

Nie wiadomo, od kiedy krokodyle żyją na wolności w jeziorze. Przypuszczalnie, ktoś wpuścił je tam, gdy były jeszcze małe.