Agnieszka Radwańska pewnie awansowała do drugiej rundy wielkoszlemowego French Open w Paryżu (z pulą nagród 18,718 mln euro). Polka pokonała Bojanę Jovanovski z Serbii 6:1, 6:0. Mecz trwał niecałą godzinę. W kolejnej fazie imprezy krakowianka zmierzy się z Venus Williams.

Radwańska do Paryża przyjechała prosto z Brukseli, gdzie odniosła 10. turniejowe zwycięstwo w karierze. Na początek wielkoszlemowego French Open los zetknął naszą najlepszą tenisistkę z Bojaną Javanovski.

Polka, dla której było to pierwsze starcie z 20-letnią Serbką, od początku kontrolowała sytuacją na korcie. "Isia" bardzo szybko przełamała rywalkę, wychodząc na prowadzenie 4:1. Javanovski starała się grać agresywnie, mocno uderzając piłkę, ale większość jej zagrań lądowała na aucie. W pierwszej partii rywalka krakowianki popełniła aż 14 niewymuszonych błędów. Set trwał 25 minut, a Radwańska oddała rywalce zaledwie jednego gema (6:1).

W drugim secie Serbka nie miała nic do powiedzenia. Jak się okazało, siłowa gra to zdecydowanie za mało, żeby zagrozić naszej najlepszej zawodniczce. Trzecia rakieta świata zwyciężyła "na sucho" (6:0). Mecz trwał niecałą godzinę. W drugiej rundzie Polkę czeka znacznie trudniejsze zadanie. Jej rywalką będzie była liderka światowego tenisa - Venus Williams.

Krakowianka w ubiegłym sezonie dotarła w Paryżu do czwartej rundy. Tym razem oczekiwania są większe - Polka zaliczana jest do grona faworytek. Na każdy turniej jedzie się z chęcią zwycięstwa, szczególnie w przypadku Wielkiego Szlema, ale wiadomo, że to tylko sport, więc wszystko może się zdarzyć. Nie można niczego wróżyć i oczekiwać, a po prostu grać swoje - studziła emocje 23-latka jeszcze przed rozpoczęciem imprezy w stolicy Francji.