Agnieszka Radwańska pewnie awansowała do 3. rundy tenisowego turnieju WTA Tour w Toronto. W pierwszej rundzie Polka miała wolny los, a w drugiej pokonała Belgijkę Yaninę Wickmayer 6:2, 6:3.

Spotkanie trwało niespełna 80 minut. W pierwszym secie remis był tylko do stanu 2:2. Drugi był bardziej wyrównany, ale Polka, rozstawiona z numerem trzecim, dwukrotnie przełamała serwis przeciwniczki. W kolejnej rundzie Agnieszka Radwańska spotka się z Amerykanką Sloane Stephens lub Niemką Moną Barthel.

W zawodach startowała też młodsza z krakowskich sióstr - Urszula (nr 36. na świecie). W inauguracyjnym pojedynku krakowianka musiała uznać wyższość niżej notowanej Włoszki Flavii Pennetty (94.) 3:6, 6:3, 2:6.

W pierwszej rundzie odpadła Amerykanka Venus Williams, mimo że "otwierającego" seta z Belgijką Kirsten Flipkens (13) wygrała 6:0. W następnych lepsza była rywalka - 6:4, 6:2. To był pierwszy występ 33-letniej Williams od końca maja, kiedy przegrała z Urszulą Radwańską w pierwszej rundzie wielkoszlemowego turnieju im. Rolanda Garrosa w Paryżu. Później zawodniczka ze Stanów Zjednoczonych z powodu kontuzji opuściła londyński Wimbledon.

Alicja Rosolska wyeliminowana została w pierwszej rundzie kwalifikacji w Toronto. W turnieju głównym występuje zaś w deblu. W parze z Gruzinką Oksaną Kałasznikową awansowała do 1/8 finału. Na tym etapie ich przeciwniczkami będą Chinka Jie Zheng i Sania Mirza z Indii.