Agnieszka Radwańska zagra po południu z Sabine Lisicki. Stawką tego spotkania będzie finał wielkoszlemowego Wimbledonu na kortach trawiastych w Londynie. Faworytką jest Niemka, która niespodziewanie wyeliminowała Serenę Williams.

Będzie to trzeci pojedynek Polki i Niemki. Dotychczasowy bilans jest remisowy (1-1). Faworytką bukmacherów i wielu byłych gwiazd tenisa jest Lisicki, która w czwartej rundzie wyeliminowała ubiegłoroczną triumfatorkę Amerykankę Serenę Williams.

Polscy eksperci martwią się natomiast opatrunkiem, który pojawił się na prawym udzie krakowianki, ubiegłorocznej finalistki tej imprezy. Jeśli ktoś przed półfinałem w Wielkim Szlemie twierdzi, że nic go nie boli, nic sobie nie naciągnął i na nic nie narzeka, to znaczy, że musiał mieć same walkowery po drodze. Jeśli tak nie było, to po prostu wmawia herezje. Wiadomo, że teraz stawka jest duża i gra się na sto procent, dopóki tylko ból pozwala - uspokajała "Isia" po wygranym ćwierćfinale z Chinką Na Li.

Radwańska i Lisicki zagrają na Korcie Centralnym. Będzie to drugie spotkanie. W pierwszym półfinale zagrają Francuzka Marion Bartoli (nr 15.) i Belgijka Kirsten Flipkens (20.).

Radwańska kontra Lisicki

ZawodniczkiAgnieszka RadwańskaSabine Lisicki
Wiek2423
Miejsce urodzeniaKraków (Polska)Troisdorf (Niemcy)
Wzrost172178
Waga5670
Wygrane mecze376222
Przegrane mecze162145
Wygrane turnieje123
Pieniądze zarobione na korcie12 108 979 USD2 884 131 USD
Obecne miejsce w rankingu424
Najwyższe miejsce w rankingu212